Solidne sposoby rozwiązania problemu z podróży

Rozrywka Turystyka

Podróże to jedna z tych rzeczy, w które każdy może się dostać, ale w której nie wszyscy naprawdę się wyróżniają. Organizowanie podróży może być szybkim, bezbolesnym, bezmyślnym procesem. Jednak uzyskanie najlepszych ofert i robienie najlepszych planów wymaga nieco więcej wysiłku. Oto kilka wskazówek, jak zmaksymalizować korzyści, jakie może przynieść dobre planowanie podróży.

Podczas pakowania upewnij się, że dzielisz cenne przedmioty. Jeśli pakujesz wiele toreb na wycieczkę, rozłóż między nimi droższe przedmioty. Zawsze unikaj umieszczania wszystkich cennych rzeczy w jednej torbie na wypadek zagubienia lub kradzieży tej torby. Przegrana tylko jedna torba jest nadal straszna, ale może nie zrujnować twojej podróży.

Weź ze sobą dobrą książkę do przeczytania podczas podróży. Jeśli zawsze masz coś interesującego do zrobienia, będziesz mniej podatny na frustrację lub nudę podczas przerw i innych opóźnień, na które nie masz wpływu. Kup nowy tytuł, który chciałbyś przeczytać, abyś miał coś na co czekać.

Jeśli obawiasz się kradzieży w krajach, które odwiedzasz, skonfiguruj szafę z wyprzedzeniem, aby je odeprzeć. Możesz uszyć kieszenie w rozmiarze paszportowym w górnej części spodni; ta opcja może być wygodniejsza podczas chodzenia niż motłoch. Należy również rozważyć wyłożenie dna woreczka z drutem z kurczaka, aby odstraszyć ofiary żyletkami.

Podróżując do biednych krajów lub krajów o wysokim wskaźniku przestępczości, trzymaj wszystkie cenne przedmioty poza zasięgiem wzroku. Nie noś aparatu na ramieniu lub nawet taniego zegarka na nadgarstku, jeśli nie chcesz przyciągać uwagi złodziei i żebraków. Zamiast tego należy nosić torbę na ramię dla tego typu przedmiotów.

Planując dużą podróż, należy zawsze wykupić ubezpieczenie podróżne. Chroni to przed utratą dużych przedmiotów, takich jak przeloty międzynarodowe, a także pomaga odzyskać utracony bagaż lub inne koszty nadzwyczajne. Ubezpieczenie podróżne obejmuje, jeśli musisz odwołać podróż lub jeśli podróż musi zostać zakończona wcześniej.

Podczas podróży samolotem nie ma już powodu, aby nosić osobną torbę na przybory toaletowe. Wszystkie twoje płyny i żele będą musiały zmieścić się w torbie Ziplock niezależnie. Ta torba będzie już zapieczętowana i będzie mniejsza i lżejsza niż jakakolwiek torba przeznaczona do tego zadania.

Sprawdź opinie użytkowników. Doświadczenia innych osób, które podróżowały w to samo miejsce, mogą być znacznie bardziej pomocne niż stronnicze informacje o sprzedaży od samego miejsca docelowego. Sprawdź także zdjęcia przesłane przez gości, które będą bardziej prawdziwe i mniej docenione niż profesjonalne zdjęcia. Pamiętaj, aby szukać najnowszych recenzji i znaleźć te napisane przez osoby, które mają podobne potrzeby związane z urlopem.

Jeśli wybierasz się na wycieczkę, ale nie masz miejsca, aby zachować chłodniej, jest prosty sposób, aby upewnić się, że masz lodowatą wodę na swojej wyprawie! W noc przed wyjazdem napełnij butelki z wodą (ale nie do samej góry!) I włóż je do zamrażarki na noc. Zabierz je ze sobą na wycieczkę następnego dnia i będą powoli topnieć przez cały dzień, zostawiając cię z lodowatą wodą.

Każdy na pokładzie samolotu, pociągu lub statku ma coś wspólnego, wszyscy zapłacili za przywilej bycia tam. Niektórzy pasażerowie wydają się jednak bardziej szczęśliwi niż inni. Są to mądrzy podróżnicy, którzy dołożyli starań, aby zorganizować swoje plany podróży dla maksymalnej wygody i oszczędności. Mała edukacja może pomóc Ci dołączyć do ich szeregów i podróżować z uśmiechem.