Podstawowe porady dotyczące podróży po wielkich

Dom

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz z miasta na weekendowy wypad, czy też wybierasz się na tygodniową wyprawę do obcego miejsca, podróżowanie wiąże się z pewnymi problemami i troskami. Mamy nadzieję, że pomysły, które mamy dla ciebie, pomogą ci uspokoić umysł i prowadzić do szczęśliwszej, bezpieczniejszej podróży.

Bądź świadomy oszustw, które próbują polować na nieostrożnych podróżników. W wielu uboższych częściach świata najbezpieczniej jest założyć, że każdy, kto błaga o pieniądze lub próbuje zatrzymać cię z jakiegokolwiek powodu, może być kieszonkowcem. Nigdy nie pokazuj nikomu swojego portfela ani nie oddawaj go, nawet jeśli twierdzi, że jest funkcjonariuszem policji.

Podczas podróży do obszarów tropikalnych, zawsze trzymaj brudną bieliznę w zamkniętej torbie. Hotele i domy w tropikalnych częściach świata nie są tak odporne na błędy, jak większość amerykańskich domów. Brudne pranie przyciągnie owady, zwłaszcza mrówki, co oznacza, że ​​odzież, która była po prostu brudna, jest zupełnie nie do zniesienia przez resztę podróży.

Podróżując do wielu zakątków świata, należy zdawać sobie sprawę z natury instalacji hydraulicznej. Na przykład papier toaletowy nie jest przeznaczony do umieszczania w rurach kanalizacyjnych na znacznej części świata. Zamiast tego obok toalety znajdzie się mały kosz do przechowywania papieru.

Jazda pociągiem może być atrakcyjnym sposobem podróżowania z wielu powodów. Dla jednego nie wymaga wysiłku od osoby poza siedzeniem na swoim miejscu. Osoba może robić to, co chce, będąc w drodze. Istnieje również wiele innych powodów, dla których podróżowanie pociągiem jest przyjemne.

Przestrzeń może czasami być problemem, gdy próbujesz zapakować zbyt wiele ubrań do walizki. Podnoszenie ubrań może czasami zmniejszyć ilość zużywanej przestrzeni. Jeśli martwisz się, że twoje ubrania się pomarszczą, zwiń je również w bibułkę. Spowoduje to zwolnienie ważnej przestrzeni w bagażu.

Dokonanie niezbędnych przygotowań będzie miało duże znaczenie przed podróżą. Te preparaty sięgają od zapewnienia, że ​​przed wyjściem z domu spakowano wszystko, co jest potrzebne do korzystania z łazienki. Posiadanie wszystkiego przygotowanego i przygotowanego przed podróżą da jeszcze więcej czasu na relaks i zabawę.

Gdy odwiedzasz nieznane miasto, pamiętaj, by spędzić kilka minut na czacie z hotelowym konsjerżem. Konsjerż jest ekspertem w tej dziedzinie i jego praca polega na zapewnieniu zadowolenia z pobytu. Poproś swojego konsjerża, aby zarezerwował restaurację lub zarezerwował bilety na show. Twój konsjerż często może dostać się do miejsc na żądanie.

Podróżni bez dzieci nie powinni być zbyt szybcy, aby osądzać lub denerwować się małymi dziećmi w publicznym środku transportu. Podróżowanie z dziećmi jest również bardzo stresujące dla rodziców i zazwyczaj są bardzo zawstydzeni zachowaniem swojego dziecka. Postaraj się pamiętać, że byłeś kiedyś dzieckiem, a jeśli jesteś w samolocie, zauważ, że duże wysokości są dość trudne dla wewnętrznych uszu małego dziecka.

Podczas podróży, gdy jesteś w tłumie ludzi, nie chcesz, aby twoje kosztowności były zauważane przez innych. Weź kubek kawy z pokrywką wielokrotnego użytku, od czasu do czasu umieść kosztowności w filiżance kawy i „popijaj” kawę. W ten sposób twoje kosztowności są przechowywane w taki sposób, że większość ludzi założy, że to twój napój. Trzymaj filiżankę w rękach przez cały czas.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z radą, którą przygotowaliśmy dla ciebie w tym artykule, powinieneś być w stanie wziąć choć trochę stresu z podróży. Każda podróż ma swoje własne wzloty i upadki oraz elementy, których nie możesz kontrolować, ale uzbrojona w dobre rady i sprytne wskazówki, możesz zminimalizować niepokój i zmaksymalizować relaks i zabawę.