Chcesz świetnych pomysłów na podróż? Popatrz tutaj!

Rozrywka Turystyka

Jak poinformowany jesteś o podróży? Czy stworzyłeś plan podróży, który jest dla ciebie osobiście pokryty? Jeśli tak, to czy może użyć ulepszenia? Czy jesteś przygotowany na coś nieoczekiwanego lub awaryjnego? Jeśli nie możesz z całą pewnością odpowiedzieć na te pytania, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Jeśli martwisz się podróżowaniem w pojedynkę, szczególnie jeśli jesteś kobietą, powinieneś rozważyć wzięcie udziału w zajęciach z samoobrony przed wyjazdem. W ten sposób możesz nauczyć się podstawowych sposobów na uniknięcie rabusia lub gwałciciela w razie potrzeby. Większość obszarów ma kilka szkół, które uczą samoobrony w rozsądnych cenach.

Podróżując z dzieckiem, należy sporządzić listę potrzebnych przedmiotów, z których korzystasz w domu na kilka dni przed podróżą. Ponieważ podróżowanie z dzieckiem to nowe doświadczenie związane z podróżowaniem, bardzo łatwo zapomnieć o rzeczach, które bierze się za pewnik w domu. Pracując na tej liście wcześniej, będziesz mógł zapamiętać wszystko, czego używasz.

Aby oszczędzać energię podczas podróży w pagórkowatym lub górzystym rejonie, rozważ skorzystanie z taksówki do najwyższego punktu w mieście lub okolicy, którą odwiedzasz, a następnie zejdź na dół. Dzięki temu możesz zobaczyć całe miasto, w tym wszelkie widoki górskie, bez konieczności pokonywania zbyt dużej wysokości i zużywania się.

Jeśli masz dziecko w podróży, musisz być przygotowany na działania, aby go zaangażować. Spróbuj przynieść ulubione zabawki Twojego dziecka. Możesz nawet kupić nową zabawkę specjalnie do swoich podróży, ponieważ będą zafascynowani i będą zajęte.

Gdy podróżujesz, aby odwiedzić przyjaciół lub rodzinę, bądź uprzejmym gościem i nie zakładaj, że przygotują dla ciebie wszystkie plany zwiedzania. Wiele osób zakłada, że ​​są tam rozrywką, co oczywiście jest błędnym założeniem i wywołuje złe samopoczucie. Zamiast tego odrabiaj zadanie domowe z wyprzedzeniem, niech gospodarze wiedzą, co masz zamiar zrobić, zaproś, ale nie zmuszaj ich do towarzyszenia ci i spędzajcie razem czas w dobrej woli, wiedząc, że jesteś łaskawym gościem.

Czy wiesz, że możesz używać śniegu do szybkiego sprzątania pojazdu podczas podróży? Myjnia będzie działać lepiej, ale śnieg działa całkiem dobrze w szczyptę. Usunie błoto, które dostało się do całego wynajętego pojazdu, kiedy odważysz się na tę tylną drogę. Działa również dobrze, aby nagromadzić brud z szyby w sytuacji awaryjnej.

Jeśli planujesz podróżować po całym świecie w dowolnym czasie, upewnij się, że jesteś przygotowany na kontrole celne i formularze, które musisz wypełnić. Zapamiętaj swój numer ubezpieczenia społecznego i zawsze trzymaj swój paszport pod ręką. Przed opuszczeniem miejsca docelowego dowiedz się, czego nie możesz zabrać ze sobą do domu, ponieważ Twoje dary mogą zostać łatwo skonfiskowane.

Spraw, by podróż stała się przyjemnością dla Ciebie i Twojej rodziny. Nie powinieneś się bać podróżować, jeśli podjąłeś odpowiednie środki ostrożności. Będzie to świetna okazja dla dzieci, aby zobaczyć, jak działają różne części świata. Możesz zdobyć lepszą wiedzę i zrozumienie innych kultur, jeśli spędzasz czas podróżując za granicę.

Jeśli pakujesz się na rejs, nie kupuj niczego nowego na podróż. To dlatego, że większość dzisiejszych rejsów pozwoli ci pozostać w zwykłym ubraniu nawet na kolację i prawie nigdy nie będziesz wymagać, abyś ubrała się w czarny garnitur. Cokolwiek masz obecnie, najprawdopodobniej jest do zaakceptowania na czas podróży.

Czy posiadasz wiedzę potrzebną do podróży? Czy zrobiłeś już plan, lub poprawiłeś plan, który już posiadałeś? Czy są pewne rzeczy, które możesz zmienić w swoim budżecie? Czy przygotowałeś się na wypadek sytuacji nadzwyczajnych lub niespodziewanych wydatków? Korzystając z powyższych wskazówek, powinieneś być w stanie odpowiedzieć poprawnie teraz.