Układy hydrauliczne są dość niezawodne, ale trzeba je sprawdzać i serwisować

Handel

Chociaż powinieneś przez cały czas konserwować swój układ hydrauliczny, nadal czasami może dojść do awarii.

Powinieneś zwracać uwagę na system, aby wiedzieć, co się dzieje, w ten sposób szybciej zauważysz, gdy pojawią się oznaki uszkodzenia. Zwykle oznacza to, że coś jest nie tak i system hydrauliczny będzie wymagał naprawy bądź serwisowania. Pompa hydrauliczna to najczęściej awaria części i chociaż powinna wytrzymać wiele lat, w końcu może ulec awarii.

Układy hydrauliczne są dość niezawodne, ale trzeba je sprawdzać i serwisować

Na co zwracać uwagę podejrzewając awarię systemu hydraulicznego?

Gdy układ hydrauliczny działa poprawnie, dźwięk jest bardzo cichy, więc jeśli zauważysz dziwne odgłosy i dźwięki, coś może być nie tak. Odgłosy stukania i uderzania to jedne z bardziej powszechnych dźwięków, jakie można usłyszeć. Mogą one wskazywać, że w systemie hydraulicznym nie ma wystarczającego ciśnienia. Powietrze może zostać uwięzione w układzie lub może to być spowodowane kawitacją. Niestety, każda z tych opcji może spowodować poważne uszkodzenia, dlatego konieczne jest zatrzymanie pracy maszyny i natychmiastowa naprawa.

Jeśli zauważysz wyciek w systemie, wymaga on szybkiej naprawy. Jednak bardzo często zdarza się, że wycieki pojawiają się niezauważone. Jeśli masz wyciek, możesz zauważyć, że ciśnienie w układzie nagle spada. Możliwe jest również, że nastąpi spadek wydajności, a na zewnętrznej stronie pompy może również znajdować się olej. Aby naprawić tego rodzaju problem, najpierw spróbuj dokręcić zawór, możesz również wymienić uszczelkę. W przypadku kontynuacji pracy przecieki mogą spowodować całkowitą awarię systemu hydraulicznego. Uszczelki zawodzą od czasu do czasu, ale jeśli zauważysz, że jest to stały problem, prawdopodobnie istnieje głębszy problem. Uszczelka mogła zostać wygięta lub nieprawidłowo zainstalowana, a to jest poważniejsza awaria.

Zdecydowanie będziesz musiał to zmienić i rozwiązać zaistniałą sytuację, zanim będziesz mógł dalej korzystać z systemu hydraulicznego. Układy hydrauliczne są dość niezawodne, mimo to nadal od czasu do czasu mają problemy i nadal musisz zwracać uwagę na to, jak działają.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://hydroserwishs.pl