W sprzedaży znajdziemy różne mieszanki kolorów z henną

Blog

Gotowe mieszanki do farbowania włosów henną to świetna opcja, aby uzyskać pożądany kolor bez konieczności zgadywania czy samodzielnego dobierania ilości składników.

To nie tylko oznacza mniej produktów do kupienia, ale na odwrocie pudełka widać dokładnie, jak wyjdzie kolor twoich włosów po farbowaniu. Farbując włosy henną nie tylko używasz naturalnych, roślinnych składników i unikasz chemicznych mieszanek wchodzących w skład tradycyjnych farb, ale również możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na produktach do farbowania włosów. Możesz kupić hennę do włosów w różnych odcieniach, zarówno w mieszankach, jak i pojedynczych kolorach do domowej pielęgnacji i farbowania włosów. Należy jednak pamiętać, że efekty farbowania włosów henną pojawiają się w ciągu kilku dni, a nie od razu, więc nie należy się przejmować początkowym odcieniem włosów. W przeciwieństwie do farb do włosów obciążonych chemicznie, henna podlega niewielkim zmianom przez dwa do trzech dni po nałożeniu. W tym czasie kolor nadal się pogłębia i nieznacznie zintensyfikuje, a henna nabiera prawidłowego koloru. Włosy mogą początkowo również pachnieć czymś, co przypomina zielone rośliny, ale po upływie kilku dni twoje włosy będą wyglądać na całkowicie odmienione. W sprzedaży znajdziemy różne mieszanki kolorów z henną

Używanie henny do farbowania włosów lub poprawy ich kondycji jest proste i możesz to zrobić nawet samodzielnie w domu.

Na początku wymieszaj hennę w proszku z wodą w szklanej, ceramicznej lub plastikowej misce. Najlepiej użyć wody destylowanej, kawy lub herbaty. Powstała pasta powinna mieć konsystencję gęstego jogurtu lub śmietany. Odstaw mieszankę na kilka godzin, a następnie nałóż na umyte i wysuszone włosy. Nie zapomnij nałożyć rękawiczek dla ochrony skóry przed zafarbowaniem. Mieszanka Pole Henny manjistha Rubia Cordifolia nadaje włosom ciekawy odcień od brzoskwiniowego po fiolet w zależności od dodanych składników. Hennę zazwyczaj zostawia się na włosach przez kilka godzin, w zależności od koloru, jaki chcesz uzyskać. Następnie spłukuje się hennę z włosów, nakłada łagodną odżywkę i ponownie płucze. Włosy można umyć szamponem dopiero po dwóch lub trzech dniach.