Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Biznes

Niektórzy konsumenci mogą mieć problemy jeżeli chodzi o gwarancję na zakupione towary, dobrym przykładem mogą być buty które rozklejają się po kilku tygodniach, wówczas składamy reklamację jednak niekiedy sklep czy też producent będzie próbował zrzucić winę na klienta twierdząc iż wada powstała poprzez niewłaściwe użytkowanie.

W tym przypadku oczywiście możemy dochodzić swoich praw jako konsumenci, jako klienci. Wówczas należy udowodnić iż usterka nastąpiła z powodu przykładowo niskiej jakości materiału czy też nieprawidłowego wykonania danego produktu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Pomoc prawna w dochodzeniu praw konsumenckich

Naturalnie mogą to być także zakupy na większą kwotę, może być to przykładowo elektronika, telewizor czy też sprzęt AGD, który uległ usterce nie z naszej winy, jednak nie możemy skutecznie wymienić towaru na nowy czy też odzyskać pieniędzy. W tym przypadku możemy zwrócić się do kancelarii prawnej która będzie mogła pomóc nam w załatwieniu tego rodzaju sprawy. Z pewnością prawnik wie jakie prawa przysługują na jako konsumentom, przykładowo w przypadku zakupu na odległość w sklepie internetowym możemy towar zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Oczywiście nie każdy konsument o tym wie, dlatego też niekiedy pomoc adwokata z pewnością może pomóc nam w uzyskaniu nowego pełnowartościowego towaru.

Dodatkowo także prawnik może przeanalizować umowę, może sprawdzić czy wszystkie zapisy znajdujące się w niej są zgodne z polskim prawem, prawem konsumenta. Niekiedy bowiem może się okazać iż sprzedawca czy też producent w umowie zawarł zapisy które są sprzeczne z prawem, które pozornie chronią jego interesy. W niektórych przypadkach jeżeli nie możemy dojść do porozumienia, ugoda jest niemożliwa, wówczas możemy wystąpić na drogę sądową gdzie z pewnością pomoc prawna będzie bardzo potrzebna.

Oczywiście kancelarie prawne zatrudniają prawników którzy świetnie poruszają się w różnych obszarach prawa także prawa cywilnego, spadkowego czy też karnego. Możemy odwiedzić stronę kancelaria-bpg.pl – Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach z pewnością będzie w stanie pomóc wielu osobom którzy znajdą się w sytuacji, kiedy będą musieli zwrócić się do sądu, w tym przypadku adwokat który zna prawo będzie mógł pomóc nam doprowadzić sprawę do oczekiwanego rezultatu.