Sprawdź te proste wskazówki dotyczące wspaniałego masażu!

Blog

Dobry masaż to cudowne uczucie.

Czasami jednak najlepsze masaże nie są łatwo dostępne z jakiegokolwiek powodu. Czasami człowiek nie ma szansy doświadczyć tej terapii, ponieważ niewiele o niej wie. Czytaj dalej poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o masażu.Jeśli zdecydujesz się na masaż w zaciszu własnego domu, najpierw weź gorący prysznic. Gorąca woda pomoże rozluźnić mięśnie poprzez przenikające ciepło. Zapewni to, że Twój masaż będzie bardziej komfortowy, a wszelkie bóle zostaną wyeliminowane przed rozpoczęciem.Podczas masażu rozważ użycie odrobiny oleju. Olejek ułatwia pocieranie dłonią skóry, a także ułatwia wchodzenie głębiej pod naciskiem podczas masażu. Olej migdałowy, oliwa z oliwek i oliwka dla dzieci to dobry wybór. Jeśli chcesz, dodaj trochę olejku eterycznego, aby masaż pachniał.Czy cierpisz na ekstremalne bóle mięśni i bóle? Jeśli tak, odwiedź masażystę lub przeczytaj książkę o punktach spustowych, aby dowiedzieć się, jak leczyć te bóle. Napięte mięśnie często tworzą węzły lub punkty spustowe. Te punkty spustowe mogą odnosić objawy, takie jak ból, do kilku części ciała. Zapytaj masażystę, wyszukaj informacje w Internecie i/lub przeczytaj książkę, aby dowiedzieć się o punktach spustowych i o tym, co możesz zrobić, aby je złagodzić.Utrzymuj pomieszczenie w dobrej temperaturze przez cały czas masażu. Jeśli wykonujesz masaż zimą, postaraj się włączyć ciepło, aby nie było nieprzyjemnie. Z drugiej strony, jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco, utrzymuj klimatyzację na rozsądnym poziomie.Odwiedź tylko licencjonowanego terapeutę. Licencjonowany terapeuta może lepiej zrozumieć, czego dokładnie potrzebujesz. Sprawdź te proste wskazówki dotyczące wspaniałego masażu!

Zatrudnienie profesjonalisty pozwala być popartym jego referencjami w branży.Jeśli Twoim celem jest uspokojenie odbiorcy masażu, stosuj powolne ruchy.

Jeśli poruszasz rękami zbyt szybko lub ogólnie atakujesz plecy, na pewno nie stworzysz relaksującej atmosfery! Zamiast tego skup się na uspokojeniu siebie. Zwolnij tempo i poruszaj się powoli, ale świadomie. Poczekaj na wskazówki od odbiorcy, czy jeszcze bardziej przyspieszyć, czy spowolnić.Zaplanuj swoje masaże mądrze. Jeśli po masażu zwykle robisz się senny, powinieneś unikać robienia go przed pójściem do pracy. Jeśli jednak masaże pomogą Ci zdobyć trochę energii, nie wahaj się zaplanować masażu, zanim będziesz musiał przejść przez stresujący dzień w pracy.Unikaj wstrzymywania oddechu, gdy masażysta pracuje. Możesz mieć bardzo bolesne węzły, ale terapeuta nie może ich skutecznie rozmasować, jeśli wstrzymasz oddech. Spróbuj oddychać przez ból mięśni i użyj kombinacji głębokiego oddychania i wizualizacji. Wyobraź sobie obszar i wyobraź sobie, że węzeł jest kawałkiem masła, topiącym się w ciepłym słońcu.Nie ma prawdziwego ubioru, kiedy decydujesz się na masaż. Jeśli obawiasz się odpowiedniego ubioru, porozmawiaj wcześniej ze spa lub terapeutą wiadomości. Odnosząc się do kwestii związanych z odzieżą, możesz upewnić się, że podczas masażu nie będziesz czuć się zakłopotany lub nieswojo. Jeśli istnieje obszar, którego również nie chcesz masować, tak jak tył, powiedz o tym terapeucie przed rozpoczęciem.Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś zdać sobie sprawę, że masaż to coś, z czego naprawdę możesz czerpać przyjemność. Zastosuj tutaj wszystkie wskazówki, których się nauczyłeś. W mgnieniu oka wykonasz idealny masaż, który odświeży i zrelaksuje Twoje ciało.