Podnoszenie kwalifikacji z zarządzania w IT

Blog

Coraz więcej studentów wybiera studia zaoczne studia podyplomowe aby podnosić swoje kwalifikacje. Ten tryb studiów odpowiada wielu osobom które pracują.

Zatem w dni powszednie można pracować, natomiast co drugi weekend na uczelni odbywają się zajęcia. Taki tryb jest dla nich wygodny, ponieważ chcąc się kształcić, nie muszą rezygnować z pracy. Warto wspomnieć, że temat studia zaoczne to także możliwość awansu w pracy przykładowo na stanowisko kierownicze. Coraz więcej osób w wieku 30-40 lat decyduje się na studia zaoczne. Ludzie ci kształcą się, gdyż czasem boją się o utratę pracy. Na rynku pracy jest coraz więcej osób z wykształceniem wyższym dlatego też konkurencyjność wzrasta. Obecnie studia to także możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów z różnych dziedzin. W branży informatycznej można uzyskać wiele różnych certyfikatów związanych z zarządzeniem w informatyce. Mogą to być także certyfikaty międzynarodowe takie jak Agile Project Management, IT Infrastructure Library, Scrum Master, Product Owner, DevOps. Dzięki nim można łatwiej otrzymać pracę w firmach międzynarodowych, czy też oddziałach firmy za granica.

Kiedy wybieramy studia licencjackie musimy pamiętać że ,po nich nie będziemy mieli tytułu magistra tylko licencjat.

Jest to tytuł zawodowy i oznacza wykształcenie wyższe zawodowe. Jeśli nie jesteśmy w stanie lub nie czujemy się na siłach kończyć studiów magisterskich możemy wybrać studia licencjackie. One również dadzą nam wykształcenie wyższe ale bez tytułu magistra. Natomiast studia licencjackie trwają krócej i dają możliwość rozpoczęcia studiów magisterskich na kierunkach uzupełniających. Otwierane są jednak szkoły podyplomowe uzupełniające. Z pewnością studia podyplomowe mogą pozwolić nam na uzupełnienie, lub też zyskanie nowej przydatnej wiedzy. Dobrym pomysłem jest pw studia podyplomowe na tej uczelni stoją na bardzo wysokim poziomie. Z pewnością kadra Politechniki Warszawskiej jest gwarancją wysokiego poziomu nauczania, jest toi jedna z najlepszych uczelni w naszym kraju.