Jak prawidłowo dbać o dłonie każdego dnia

Zdrowie

Twoje dłonie i stopy są głównymi celami niekorzystnych warunków, takich jak suche zimowe powietrze lub gorące letnie dni.

Te części naszego ciała wykonują najwięcej czynności w ciągu całego dnia i są najbardziej narażone na urazy, uszkodzenia czy zniszczenie skóry, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim do mycia dłoni uważnie wybieraj mydła, ponieważ niektóre zawierają ostre chemiczne środki czyszczące, które mogą podrażniać i uszkadzać skórę. Zamiast tego poszukaj mydeł na bazie gliceryny i mające w składzie naturalne produkty do mycia, ponieważ są one delikatniejsze dla wrażliwej skóry. Zanim zaczniesz myć ręce, zdejmij pierścionki i inną biżuterię, ponieważ mogą one uwięzić wilgoć przy skórze, co może spowodować podrażnienia lub rozwój grzybicy. Przed ponownym założeniem pierścionków spłucz ręce letnią wodą, a następnie osusz je i nawilż kremem lub balsamem do rąk. Zawsze używaj rękawic ochronnych do zmywania naczyń, prac domowych lub podczas kontaktu ze środkami czyszczącymi i zawierającymi w składzie substancje chemiczne.

Lateksowe rękawiczki mogą powodować reakcje alergiczne, dlatego najlepiej ich unikać.

Nie noś jednak wodoodpornych rękawiczek zbyt długo, ponieważ mogą powodować pocenie rąk i prowadzić do swędzącego wyprysku. Jeśli masz podrażnione i wysuszone dłonie, co czasem powoduje pękanie i krwawienie skóry na dłoniach, musisz je odpowiednio nawilżać lub nawet natłuszczać maścią. Jest to dosyć kłopotliwe, ale możesz taki zabieg przeprowadzić przed snem i nałożyć bawełniane rękawiczki. Aby zapobiec wysuszeniu skóry, biorąc prysznic używaj łagodnych, niezawierających mydła środków do mycia ciała, a po kąpieli zawsze stosuj bogaty krem nawilżający. Sprawdź produkty do pielęgnacji dłoni na stronie https://novaclear.eu/cialo/dlonie/. Dla kobiet posiadanie pięknych dłoni jest bardzo ważne, ponieważ stanowią ich wizytówkę i powinny wyglądać na młode i zadbane. Skóra na dłoniach jest cienka i delikatna, więc właśnie na nich w pierwszej kolejności można zauważyć oznaki starzenia, takie jak wiotkość czy przebarwienia.