Dlaczego warto studiować w języku angielskim

Blog

Wybór programu uniwersyteckiego może być bardzo trudny. Wybór języka studiów może nie wydawać się tak ważny. Jednak nauka w języku obcym może zaprowadzić cię dalej, niż ci się wydaje.

Zasięg języka angielskiego znacznie wykracza poza granice konkretnych państw i jest globalny. Język angielski jest językiem urzędowym w 53 krajach, więc zasadniczo co piąta osoba mówi lub rozumie co najmniej trochę po angielsku. Nawet jeśli nie rozmawiasz z kimś z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Australii, szanse na komunikację z obcokrajowcem są większe, jeśli znasz język angielski. Jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie, pomocne będzie posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych w języku angielskim. Chociaż wiele osób uczy się angielskiego od szkoły podstawowej, zanim osiągną stanowisko korporacyjne ich dwujęzyczne umiejętności mogą być nieco przestarzałe. Wiele międzynarodowych korporacji już płaci za to, że ich pracownicy uczą się angielskiego, więc posiadanie tych umiejętności w CV może być bardzo atrakcyjne dla pracodawców. Język angielski jest powszechnie używany w połączeniach konferencyjnych, spotkaniach biznesowych, a także w większości mediów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak negocjować z klientami, prowadzić efektywne spotkania lub przekazywać pomysły potencjalnym nabywcom, opanowanie tego języka i ukończenie studiów w języku angielskim da Ci profesjonalną przewagę nad współpracownikami, jeśli chodzi o awans.

Dyplom uniwersytecki, który pokazuje, że ukończyłeś studia po angielsku, może dać ci ogromną przewagę zawodową, która może przyspieszyć twoją karierę i pozwoli spełnić twoje ambicje. Jeśli chcesz pracować w firmie zagranicznej, studia ukończone w języku angielskim to przepustka do kariery. Angielski to nie tylko język biznesowy. Organizacja Narodów Zjednoczonych używa języka angielskiego i francuskiego jako języków urzędowych. Ponad połowa światowych stron internetowych jest napisana w języku angielskim. Nauka, lotnictwo, dyplomacja i turystyka polegają na języku angielskim.