Materce i łóżka zapewniające zdrowy sen

Blog

Zawsze, ilekroć decydujemy się na wymianę mebli w mieszkaniu czy planujemy przeprowadzkę, ważnym jej punktem jest wybór łóżka.

Jednak pamiętajmy że nie każde będzie pasować rozmiarami do nowego mieszkania. Ważniejsze jednak od doboru wielkości łóżka jest dobór materaców. Odpowiednie materace to takie, które powodują komfort snu, odciążają kręgosłup, a także mają właściwości rehabilitacyjne. Wszystkie te cechy posiadają produkty najczęściej występujące na tego rodzaju rynku, jak i w naszych mieszkaniach, czyli materace sprężynowe.

Materce i łóżka zapewniające zdrowy sen

W jaki sposób materace wspierają nas podczas snu?

Wyróżniamy dwa typy tego rodzaju wkładów jeden to rodzaj bonellowy, w którym sprężyny są ułożone wielkościami średnice sprężyn w środku są mniejsze, niż średnice sprężyn na zewnątrz, dzięki czemu zyskujemy dobrą wyporność, jednak materace tego typu nie posiadają właściwości leczniczych. Istnieją także materace sprężynowe innego typu, czyli materace kieszeniowe mają o wiele więcej przydatnych i dobrych dla naszego organizmu i jego zdrowia funkcji. Takimi funkcjami są między innymi punktowość materaca, która powoduje lepsze ułożenie ciała na jego powierzchni oraz sprawia, że nie jest określony nacisk sprężyn na żaden obszar ciała, dzięki czemu kręgosłup może przyjmować wygodniejsze i bardziej naturalne pozycje podczas snu.

Wkłady sprężynowe są konstruowane tak, aby na sprężynach znajdował się materiał, który powoduje komfort i miękkość, dlatego właśnie tego typu produkty są jednymi z najczęściej nabywanych przez klientów, pomimo faktu, że istnieją również nowe konstrukcje wkładów, takie jak choćby lateksowe, będące znacznie wygodniejszymi i lepszymi dla organizmu. Są one jednak drogie, co determinuje inne wybory produktów i ich oczekiwanych właściwości pośród osób szukających wygodnych wypełnień do stelaży swoich łóżek.

Oczywiście producenci oferują także różnego rodzaju materace piankowe, warto zwrócić uwagę iż możemy zakupić materace tego rodzaju dla osób o różnej wadze. Z pewnością materac piankowy to ciekawa alternatywa dla materaca sprężynowego, którego wygoda jest zależna od ilości sprężyn, w przypadku materaców piankowych nasze ciało będzie podpierane na całej długości. Materace tego typu mogą posiadać także strefy które będą odpowiadały za odpowiednie ułożenie naszego ciała w czasie snu.