Podesty ruchome z koszem

Biznes

Prace na wysokości wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Wykorzystuje się do tego celu różnego rodzaju podnośniki, na wysięgnikach, czy podnośniki nożycowe.

Mogą być montowane na samochodach ciężarowych, lub jako przyczepu. Podnośniki do przyczep często mają napęd elektryczny z funkcją podnoszenia i obracania. Zasilanie elektryczne może być pobierane z sieci, lub generatora umieszczonego na ciężarówce. Często urządzenia te są wyposażone w akumulatory znane z elektrycznych wózków widłowych. Nożycowe podesty robocze są zaprojektowane tylko do pionowego ruchu, dlatego urządzenie należy rozstawić bezpośrednio pod miejscem pracy. Często wykorzystuje się je w pomieszczeniach, halach fabrycznych, wszędzie tam gdzie mamy dobre podłoże, posiadają one swoje koła i napęd, jednak są stosunkowo wąskie, przez co nie sprawdzą się dobrze na grząskim terenie. Platformy robocze tego rodzaju mogą osiągać wysokości robocze do ok. 30 m. Ponieważ ruch podnoszący odbywa się bezpośrednio nad środkiem ciężkości urządzenia, konstrukcja nie jest obciążana dodatkowo przez wychył ramienia.. W rezultacie można podnosić znacznie cięższe ładunki niż w przypadku podnośników przegubowych. Platformy tego rodzaju mogą podnosić kilku pracowników, oraz sprzęt. Są one specjalnie zabezpieczone barierkami. Napęd podestu może być zasilany elektrycznie lub z silnika spalinowego.

W przypadku trudnego terenu wykorzystywane są w wózki gąsienicowe. Dzięki temu platforma może działać na niekorzystnym grząskim terenie. To także sprawia, że urządzenia te są wyjątkowo zwrotne, ponieważ w przypadku napędu gąsienicowego obrót wykonuje się praktycznie w miejscu. To sprawia, że tego rodzaju platformy są idealnymi narzędziami do podnoszenia w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Gąsienice rozkładają ciężar platformy roboczej na większą powierzchnię podłoża niż w przypadku kół. Wiele firm decyduje się na wynajmowanie podestów ruchomych, jeżeli na co dzień nie prowadzi prac na wysokości. Można zamówić podest wraz z dowiezieniem na miejsce, dzięki czemu, oszczędzamy na transporcie. Jest to bardzo wygodne i korzysta z tego wiele firm, więcej szczegółów na stronie https://vtech.com.pl/wynajem-podestow-ruchomych.