Ocieplenie jest ważne dla komfortowych warunków wewnątrz budynku

Dom

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów budowlanych, instalacja ocieplenia ma kluczowe znaczenie dla działania produktu, a niektóre materiały będą działać lepiej przy różnych założeniach projektowych.

Instalatorzy pianki natryskowej, którzy pomyślnie przeszli szkolenie w zakresie aplikacji przez producenta, są bardziej odpowiedni do nałożenia potrzebnej instalacji ocieplenia. W przypadku poddaszy bez wentylacji, w których warstwa pianki natryskowej nakładana jest w sposób ciągły o określonej grubości, w celu zamknięcia całej wewnętrznej powierzchni poddasza, utrudni wnikanie wilgoci z powietrza, zapewniając jednocześnie energooszczędne środowisko.

Ocieplenie jest ważne dla komfortowych warunków wewnątrz budynku

Trwałe i niezawodne ocieplenie budynku za pomocą pianki

Pianka natryskowa o zamkniętych komórkach całkowicie blokuje przepływ powietrza z wnętrza lub z zewnątrz domu lub biura. Oznacza to, że będziesz mieć lepszą kontrolę nad temperaturą wewnętrzną budynku, a także zmniejszą się rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Pianka natryskowa o zamkniętych komórkach wzmacnia również konstrukcję budynku. Jest to idealne rozwiązanie dla obszarów, w których mogą występować silne wiatry. Jest to również przydatne, gdy dom lub budynek może wymagać większego wsparcia dla wyższych poziomów.

Pianka o otwartych komórkach może zmniejszyć hałas dostający się z zewnątrz. Otwarte komórki wewnątrz pianki buforują więcej hałasu niż inne rodzaje izolacji budynków. Jedną z zalet izolacji pianką natryskową jest zmniejszenie ilości pyłków i innych alergenów, które przedostają się przez ściany. Piana natryskowa dociera do pęknięć i szczelin, uniemożliwiając przenikanie powietrza przez ściany. Zmniejszając ilość alergenów, które dostają się do wnętrza budynku, zapewnisz zdrowsze środowisko dla swojej rodziny lub pracowników.

Izolacje z pianki o otwartych i zamkniętych komórkach, instalowane przez firmę Best Point, zapobiegają przedostawaniu się wilgoci przez ściany budynku. Gdy ciepłe powietrze przepływa przez ogrzewany budynek, napotykając chłodniejsze powietrze wewnątrz, następuje kondensacja. Ta wilgoć jest pożywką dla rozwoju pleśni i grzybów, które negatywnie wpływają na trwałość konstrukcji budynku i zdrowie domowników.