Nowoczesne leczenie kanałowe nie musi być bolesne dla pacjenta

Blog Zdrowie

Częstszym problemem występującym po leczeniu kanałowym, który wymaga dalszych zabiegów, jest utrata tymczasowej korony lub wypełnienia.

Chociaż jest to niewielkie, może to prowadzić do zwiększonego ryzyka infekcji i innych problemów z zębami lub szczęką. Powinieneś także szukać pomocy u stomatologa, jeśli objawy występowały przed leczeniem kanału korzeniowego lub jeśli występuje reakcja alergiczna na leki po zabiegu. Stomatolog może wymagać wizyt kontrolnych, aby mógł założyć stałą koronę i sprawdzić, czy nie ma dalszych problemów z kanałem korzeniowym. Praca wykonywana przez stomatologa może ułatwić utrzymanie zębów w czystości i zdrowiu. Po pierwsze, kiedy podejmujesz leczenie, aby Twoje zęby wyglądały ładnie, masz motywację, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie. Powinieneś myć zęby regularnie, używać nici dentystycznych i robić inne rzeczy, które mogłeś zaniedbywać, zanim zdecydowałeś się zadbać o swoje zęby. Ponadto wyleczenie zębów może ułatwić ich mycie i normalne gryzienie i żucie pokarmów. Stomatologia estetyczna jest stosunkowo nową koncepcją dla wielu osób. Jest to coś, co wiele osób może nie uznać za ważne lub które uważają za coś oczywistego.

Jeśli jednak martwisz się stanem swoich zębów, wykwalifikowany i doświadczony stomatolog może Ci pomóc i zaproponować odpowiednie leczenie i zabiegi, aby twoje zęby były zdrowe i piękne.

Wizyty kontrolne po zakończeniu leczenia są ważne, ponieważ nie wszystkie problemy z kanałem korzeniowym są początkowo zauważalne, a dentysta może sprawdzić, czy są jakieś niepokojące objawy w późniejszym terminie. Leczenie uzębienia, takie jak endodoncja mikroskopowa, jest jedną z najskuteczniejszych i trwałych procedur w dziedzinie stomatologii zachowawczej. Mając to na uwadze, jeśli objawy wydają się nie być normalne, najprawdopodobniej wystąpił jakiś problem, przykładowo infekcja. W takim przypadku koniecznie skontaktuj się ze swoim dentystą w celu uzyskania dalszej opieki stomatologicznej, jeśli pojawią się jakiekolwiek nietypowe objawy.