Implanty dentystyczne to trwałe zastąpienie brakującego zęba

Blog Zdrowie

Implanty stomatologiczne zębów są bardzo popularną metodą, jeśli chodzi o uzupełnienia brakującego uzębienia w jamie ustnej. Implanty zębów przywracają nie tylko funkcjonalność zgryzu, ale także prawidłowy i pełny wygląd uśmiechu.

Protezy zębowe od dawna zastępują brakujące zęby, w rzeczywistości ta praktyka sięga czasów naszych wczesnych przodków. Jednak z biegiem czasu wprowadzono wiele ulepszeń w takich rozwiązaniach związanych z brakiem w uzębieniu, a obecny model implantów jest konsekwentnie stosowany we współczesnej stomatologii estetycznej od wielu lat. Procedura związana z implantem pojedynczego zęba jest dość prosta, ale przed wizytą na konsultację warto dowiedzieć się kilku rzeczy o takiej metodzie leczenia stomatologicznego. Chociaż istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o uzupełnienie brakujących zębów, najbardziej idealnym i trwałym rozwiązaniem jest implant zęba. Inne rozwiązania, takie jak mosty dentystyczne, mogą być tańszą opcją, ale koszt utrzymania funkcjonalności tych tymczasowych rozwiązań jest wyższy w długotrwałej perspektywie. Również implanty jednozębowe to jedyna opcja, która nie wymaga przygotowywania innych zębów do montażu.

Ponieważ implant uzyskuje wsparcie bezpośrednio z kości szczęki, podobnie jak ząb naturalny, nie opiera się na otaczających zębach.

W rzeczywistości zachowuje objętość kości szczęki i zapobiega degradacji i zanikaniu kości. Z drugiej strony mosty wykorzystują sąsiednie zęby jako podparcie. Zęby znajdujące się obok przestrzeni są szlifowane w kształt kołka, a korony przymocowane do mostka są następnie mocowane do naturalnego zęba. Takie rozwiązania spełniają swoją funkcję tylko przez około dziesięć lat, zanim będą wymagały wymiany na nowy mostek. Ponieważ implanty Kraków są wsparte na szczęce, można ich używać praktycznie dokładnie tak, jak swojego naturalnego zęba. Wydają się również bardziej wygodne i realistyczne, ponieważ są częściami stałymi, które nie wymagają drutów ani innych zębów do podparcia.