Najlepsze płytki z kamienia

Dom

W czasie wykończania naszego domu, należy zwrócić uwagę podłogi. Możemy na nich ułożyć tradycyjne płytki ale również, możemy zakupić coraz bardziej popularny granit.

Można układać go w pokojach dziennych, sypialniach czy salonach. Można je również układać w przedpokoju, dobrym pomysłem może tu okazać się kamień. Łatwo jest utrzymać je w czystości, należy jednak pamiętać, że nie powinny być zbyt śliskie. Płytki kamienne układa się na zazwyczaj na półsuchej zaprawie cementowej we wzór, w jaki mają być przyklejone. Można zatem zakupić różnokolorowy granit, i wykonywać bardzo interesujące wzory. W naszych łazienkach dużą popularnością cieszą się płytki z kamienia. Często mogą być one wykonywane z ładnego kamienia. Z pewnością warto aby była to twarda skała ponieważ musi ona wytrzymać obróbkę. Twardość skał jest uzależniona od procentowej zawartości twardych minerałów i wytrzymałości na ściskanie, które może następować podczas obróbki, jakiej poddawane są płytki granitowe. W grupie budowlanych kamieni za twarde uchodzi granit, piaskowiec twardy a także wapienie twarde, a kamieniami miękkimi są głównie wapienie. To właśnie z nich mogą być wykonywane płytki marmurowe.

Naturalnymi kamieniami najczęściej stosowanymi we wnętrzach są marmury, granit, wapienie zbite, trawertyny i piaskowce. Wszystkie z tych skał występują w naszym kraju, ale sprowadza się je również z zagranicy, często z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, a nawet Chin, czy Indii. Można z nich sprowadzać kamień jakiego nie znajdziemy w naszym kraju. Nazwy kamieni są różne, nierzadko związane są z miejscem wydobycia, również granit posiada wiele odmian o egzotycznych nazwach. Kamienie z różnorodnych złóż mogą się oczywiście różnić swoimi właściwościami. Jeżeli nie wiemy jak wykończyć nasze mieszkanie, z można odwiedzić sklepy z kamieniem, aby sprawdzić jaka oferta jest obecnie dostępna. Można także wykonać symulację komputerową, która pokaże nam jak będzie wyglądał gotowy kamień ułożony w naszym domu. Dobrym pomysł me może być także hurtownia kamienia, gdzie znajdziemy bardzo duży wybór granitów, czy marmurów na nasze połogi czy też ściany.