Jakie są dostępne rodzaje kolagenu w suplementach diety?

Blog

Jeśli chodzi o dostępne typy kolagenu, istnieją typy I, typ II, oraz typ III.

Największa różnica polega zasadniczo na tym, skąd pochodzi kolagen, gdzie znajduje się w ludzkim organizmie i jakie ma działanie. Suplementacja diety płynnym kolagenem, który jest łatwo przyswajalny, ma dla nas wiele zalet, ponieważ z wiekiem tracimy swój własny kolagen i jego ilość stale się zmniejsza, co może powodować różnorodne problemy.

Jakie są dostępne rodzaje kolagenu w suplementach diety?

Odwiedź sklep online z płynnym kolagenem i kup wysokiej jakości suplementy

Kolagen typu I jest białkiem i pomaga w budowie i regeneracji kości, skóry i innych tkanek. Jest to także najobficiej występujący kolagen w ludzkim ciele. Jest to najsilniejszy typ, co oznacza, że działa najskuteczniej, by leczyć i odbudowywać tkanki w naszym ciele. Kolagen typu II znajduje się w chrząstce organizmu, oznacza to, że służy do wspierania zdrowia stawów i tkanki łącznej. Typ III kolagenu jest podobny do typu I i znajduje się głównie w naszej skórze i narządach. Jest to drugi najbardziej obfity rodzaj kolagenu w twoim ciele. Zarówno typ I, jak i typ III pomagają w uelastycznieniu skóry i jelit, ale aby suplement efektywnie działał, musi być on łatwo przyswajalny przez nasz organizm, dlatego warto wybrać płynny kolagen.

Większość suplementów diety nie zawiera tak dużej ilości kolagenu typu I, w który są najbardziej obfite nasze włosy, skóra i paznokcie. Warto zatem uważnie czytać skład suplementów i sprawdzać, jaki typ kolagenu zawierają. Ważne jest również, aby kolagen był jak najlepiej przyswajalny i wchłaniany przez organizm, a zapewniają to suplementy diety z płynnym kolagenem. Kosztuje on nieco więcej, ale jest bardziej zrównoważony, jest wchłaniany 1,5x szybciej przez organizm i nie zawiera zanieczyszczeń, które można znaleźć u ssaków lądowych. Aby uzyskać wszystkie korzyści z zażywania tego typu suplementu, upewnij się, że marka, którą wybrałeś, jest renomowana.

W Internecie znajdziesz sklep online z płynnym kolagenem, gdzie możesz zakupić wysokiej jakości suplementy z peptydem kolagenowym. Podczas gdy każdy dodatkowy suplement czystego kolagenu przyniesie korzyści twojemu ciału na wiele sposobów, kolagen morski z ryb jest znacznie lepszy niż jakikolwiek inny dostępny rodzaj suplementów z kolagenem.