Jak pokonać cichego zabójcę, bezdech senny?

Biznes

Czy po przebudzeniu czujesz się wyjątkowo oszołomiony, nawet przy odpowiedniej ilości snu? Czy inni narzekają na Twoje chrapanie? Czy obudziło cię nawet własne chrapanie? Być może cierpisz na bezdech senny, ale nie martw się.

Możesz skorzystać z tego artykułu, aby rozwiązać ten problem.Jeśli masz bezdech senny, pamiętaj, aby co pięć lat pytać lekarza, czy powinieneś mieć dodatkowe badanie snu. Wraz ze zmianą wagi i zdrowia może być konieczne dostosowanie ciśnienia CPAP. Najdokładniejszym sposobem ponownej oceny Twoich potrzeb jest przeprowadzenie kolejnego badania snu za pomocą CPAP, aby można było określić odpowiednie ciśnienie.Rozważ podniesienie wezgłowia łóżka, jeśli cierpisz na bezdech senny. Kiedy śpisz, grawitacja nieustannie ciągnie twoje mięśnie i powoduje zamknięcie dróg oddechowych. Jeśli nieco uniesiesz wezgłowie łóżka, lekkie nachylenie ułatwi Twojemu ciału utrzymanie dróg oddechowych podczas snu.Rozważ spanie na siedząco, jeśli masz bezdech senny i nie masz dostępnego CPAP. Być może zdiagnozowano u Ciebie bezdech senny, ale nie przepisano Ci jeszcze CPAP. Może zgasło zasilanie, a twój CPAP nie będzie działał bez prądu. Ilekroć musisz spać bez korzyści z terapii CPAP, spanie na siedząco pomoże zapobiec zapadnięciu się dróg oddechowych.Nie lekceważ potencjalnych konsekwencji zdrowotnych bezdechu sennego. Jeśli uważasz, że możesz go mieć, ważne jest, aby umówić się na wizytę z lekarzem, aby to omówić. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Lekarz może skierować Cię do laboratorium snu, jeśli uzna, że ​​cierpisz na bezdech senny, a następnie możesz udać się na drogę do wyzdrowienia, jeśli go masz.Zdobądź ochraniacz na usta stworzony specjalnie do snu.

Jeśli masz cofnięty podbródek, zgryz lub małą szczękę, sposób, w jaki twoja szczęka siedzi podczas snu, może powodować problemy z oddychaniem podczas snu poprzez zwężenie dróg oddechowych. Ochraniacz na usta może to naprawić i pomóc ci lepiej spać.Kiedy używasz CPAP, jeśli twoje usta zawsze otwierają się podczas snu, powinieneś nosić pasek na brodzie. Ten mały kawałek materiału może zdziałać cuda, aby utrzymać podbródek, aby Twój oddech nie był przerywany. Jeśli masz otwarte usta, terapia CPAP nie zadziała, więc wypróbuj to urządzenie i sprawdź, czy działa.Jeśli obawiasz się, że Twoje chrapanie może być bezdechem sennym, spróbuj prowadzić dziennik snu. Zapisałbyś godziny, w których śpisz, ile razy budzisz się w nocy i czy następnego dnia czujesz się wypoczęty. Ponadto, jeśli masz współlokatora, zapytaj go, czy twoje chrapanie jest głośne i częste oraz czy wydajesz z siebie dźwięki sapania lub krztuszenia się.Bezdech senny jest poważnym stanem, który można poprawić poprzez utratę wagi, jeśli jesteś otyły. Utrata około 25 funtów może radykalnie poprawić ten stan. Dla niektórych osób, które wyleczą problem, dla innych może po prostu pomóc złagodzić objawy, których doświadczasz. Staraj się jeść zdrowo i upewnij się, że codziennie ćwiczysz wystarczająco dużo.Bezdech senny jest poważnym schorzeniem, które dotyka wiele osób z nadwagą. Jedną z pierwszych rzeczy, którymi powinien zająć się każdy, kto cierpi na tę chorobę, jest utrata wagi. Dopóki Twoja waga nie będzie normalna, lekarzowi może być trudno postawić dokładną diagnozę przyczyny.Badanie bezdechu sennego może dać ci wiele dobrych pomysłów, jeśli cierpisz na to zaburzenie. Jest zbyt wielu cierpiących na bezdech senny, którzy nigdy nie zadają sobie trudu, by edukować się na ten temat. Powinieneś być lepiej poinformowany, jak lepiej spać w nocy.