Interesujące rodzaje aparatów ortodontycznych

Blog

Jeśli chodzi o leczenie zębów to proces ten jest złożony i obejmuje wiele różnych czynności oraz zabiegów wykonywanych przez wyspecjalizowanych lekarzy.

Chodzi tutaj między innymi o zwalczanie ubytków i chorób przez dentystów. Bardziej skomplikowane schorzenia i problemy wiążą się z uzyskaniem pomocy od chirurgów stomatologicznych. Nie należy również zapominać o protetykach i implantologach odpowiedzialnych za uzupełnianie mniejszych i większych braków w uzębieniu. Istotną rolę odgrywają też lekarze ortodonci stosujący różne metody zwalczania krzywizny zgryzu oraz zębów. Pozwala to na uniknięcie poważniejszych problemów z zębami w przyszłości.

Interesujące rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparaty ortodontyczne i ich interesujące rodzaje

W przypadku ortodoncji, wyspecjalizowani lekarze korzystają z wielu typów aparatów nakładanych na zęby. Głównym zadaniem takich rozwiązań medycznych jest efektywne prostowanie zgryzu i wymuszanie na zębach wzrostu w odpowiednim kierunku. To z kolei przekłada się na zwalczanie problemów z estetyką uśmiechu oraz eliminację ryzyka wystąpienia różnych schorzeń albo przedwczesnej utraty wszystkich zębów. Wiele rodzajów aparatów działa w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Istotną grupą elementów są specjalne aparaty stałe, które bazują na zamkach i łukach mocowanych do zębów na stałe. Innymi słowy, ich zakładanie oraz zdejmowanie wymaga interwencji ortodonty. Alternatywna opcja to specjalne aparaty ruchome, które mogą być zakładane i zdejmowane przez pacjenta. Wpływają one korzystnie na higienę zębów, a ich skuteczność leczenia jest wysoka pod warunkiem regularnego noszenia zgodnego z zaleceniami lekarza. W obu sytuacjach aparaty są widoczne na zębach, szczególnie jeśli są wykonane z metalu.

Dobrym pomysłem jest również specjalistyczne Leczenie ortodontyczne Invisalign. Polega ono na wykorzystaniu aparatów ruchomych, które są zdejmowane i zakładane przez pacjentów. Takie aparaty są wytwarzane na bazie przezroczystych materiałów. Innymi słowy są one niewidoczne z zewnętrz i nie wpływają niekorzystnie na estetykę uśmiechu podczas leczenia. Łatwe zdejmowanie sprawia z kolei, że pacjent może samodzielnie wymieniać takie nakładki na kolejne z zestawu. Zdejmowanie pozwala też na bezproblemowe dbanie o higienę zębów i aparatu.