Atrakcyjne miejsce do nurkowania w Budapeszcie

Rozrywka Turystyka

Jednym z popularnych miejsc do nurkowania jest Budapeszt. Można nurkować w starej kopalni wapienia. Po wschodniej stronie Budapesztu znajduje się labirynt wapiennych przejść.

Wiele budynków miasta zostało zbudowanych z tego wapienia. Później winiarze używali ich jako piwnic, a od XX wieku właścicielem tego miejsca był browar Dreher. Podczas II wojny światowej była tu fabryka silników do samolotów. Obecnie niektóre pomieszczenia znajdują się pod wodą, można nurkować w zimnej, ale krystalicznie czystej wodzie, w ekscytujących częściach kopalni. W wielu miejscach nurkowanie jest możliwe tylko dla nurków jaskiniowych. Najpierw w tym miejscu znajdowała się kopalnia kamienia, wydobywany wapień był wykorzystywany przy budowie wielu budynków w Budapeszcie.

Po zamknięciu kopalni w 1890 r. została przekształcona w fabrykę piwa, ponieważ klimat wewnątrz był idealny do procesu słodowania. W kopalni wykopano studnie w celu wydobycia wody na piwo.

Fabryka piwa została zamknięta, gdy produkcja słodu na Węgrzech stała się nieopłacalna. Następnie studnie zaczęły się wypełniać wodą i zalewać piwnice, tworząc wyjątkowe miejsce do nurkowania. Większość tuneli jest dostępna tylko dla certyfikowanych nurków jaskiniowych (specjalność nurka wrakowego może być również zaakceptowana), ale jest jedno miejsce, w którym mogą pływać nurkowie na otwartej wodzie, ponieważ nie ma sufitu. Najważniejsze atrakcje nurkowania Köbánya to czysta świeża woda zapewniająca doskonałą widoczność i różne przedmioty, które pozostały po zamknięciu fabryki piwa. Maksymalna głębokość wynosi 30 m, a temperatura wody jest dość stabilna przez cały rok przy 13 ° C kombinezon suchy jest zalecany, ale nie obowiązkowy. Z pewnością jest to dość nietypowa atrakcja, i nie zbyt daleko oddalona. Warto wybrać się tam na nurkowanie Budapeszt poza tym jest bardzo ładnym miastem, które jest warte zwiedzania. Z pewnością osoby które do tej pory nurkowały w jaskiniach, a chciałby spróbować czegoś nowego, wówczas jest to propozycja dla nich.