Jak leczyć problemy i przebarwienia skórne

Blog

Istnieją sposoby radzenia sobie z problemami skórnymi bez jej uszkadzania.

Pamiętaj tylko o zasadzie numer jeden w pielęgnacji skóry, a mianowicie oczyszczaj, nawilżaj i chroń przed promieniowaniem słonecznym. Kosmetyki do codziennej pielęgnacji należy również dobierać do typu cery, ponieważ skóra tłusta ma inne potrzeby niż skóra sucha czy ze zmarszczkami.

Jak leczyć problemy i przebarwienia skórne

W sklepach online możesz znaleźć kosmetyki rozjaśniające przebarwienia

Leczenie trądziku, blizn potrądzikowych oraz przebarwień zależy od tego, jak głęboki lub poważny jest stan twojej skóry. Ogólna pielęgnacja skóry jest najważniejszym krokiem w leczeniu trądziku, ale w przypadku łagodnych zmian możesz użyć produktów dostępnych w lokalnej drogerii lub sklepie online. Do pielęgnacji cery problematycznej w kosmetykach szukaj takich składników, jak kwas salicylowy, witamina C i E, retinol, kwas glikolowy, oraz ekstrakt z korzenia lukrecji. Zawsze stosuj krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem po użyciu tych produktów rano, ponieważ niektóre składniki mogą one powodować dodatkową wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Ochrona przeciwsłoneczna: Zastosuj krem przeciwsłoneczny z co najmniej 30 SPF 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, ponieważ aktywacja ochrony przeciwsłonecznej zajmuje trochę czasu. Ciemniejsze odcienie skóry, a także cera z przebarwieniami w rzeczywistości wymagają większej ochrony przed słońcem, ponieważ przebarwienia są trudniejsze do skorygowania. Wypróbuj krem przeciwsłoneczny, który zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Poszukaj produktów ze skutecznymi składnikami rozjaśniającymi i dodaj je do swojej rutyny po umyciu twarzy. Nie zapomnij zawsze nosić kremu przeciwsłonecznego po aplikacji takich kosmetyków, aby uniknąć uszkodzeń słonecznych i przebarwień.

Kosmetyki do twarzy i ciała pomagające redukować przebarwienia zakupisz na stronie https://novaclear.eu/produkty-whiten/. Serum i krem z witaminą C i peptydami oraz wysokim filtrem będą lepsze rano, pod filtrem przeciwsłonecznym. W nocy najlepiej działa retinol lub retinoidy oraz kwas glikolowy.