Noclegi w Krakowie

Atrakcje i noclegi w Krakowie poza głównym szlakiem

Rozrywka

Zobaczyłeś już Kościół Mariacki, Wawel, Smoczą Jamę i Sukiennice? Przeszedłeś Kazimierz wzdłuż i wszerz, dlatego jesteś pewien, że dawna stolica Polski nie ma już dla Ciebie żadnych tajemnic? To błąd! Podpowiadamy, co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie. Oto 5 atrakcji poza głównym turystycznym szlakiem!

Nocleg w Krakowie zarezerwowany? Przyszedł zatem czas na stworzenie planu zwiedzania. Warto przy tym pamiętać, że Kraków ma do zaoferowania dużo więcej, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. W końcu nie samym Wawelem człowiek żyje! Mamy coś dla tych, którzy zwiedzili już najpopularniejsze krakowskie zabytki i chcą nieco odetchnąć od tłumów turystów.

Kraków poza głównym szlakiem – nietypowe atrakcje

Jeśli zatem chcesz spokojnie spędzić urlop, zarezerwuj apartament w Krakowie, który zapewni Ci swobodę i prywatność. Poszukaj też atrakcji poza głównym szlakiem turystycznym! My polecamy zwłaszcza:

  • Podziemia Rynku – to jedno z najnowszych i najnowocześniejszych muzeów Krakowa. Atrakcja znajduje się około 5 metrów pod płytą Rynku Głównego. Odwiedza je wprawdzie dużo turystów, ale wciąż jednak jest tu spokojniej niż na powierzchni ziemi. Muzeum pozwala sprawdzić, jak serce Krakowa wyglądało u schyłku średniowiecza i jaką rolę polskie miasto odgrywało w związku hanzeatyckim. Obok zachowanych fragmentów średniowiecznych dróg czy monet i ceramiki sprzed setek lat znajdują się tu również bardzo nowoczesne urządzenia: holografy i ekrany dotykowe, które wyświetlają informacje o życiu w Krakowie sprzed lat.
  • Kamieniołom Liban – jest zlokalizowany niemal u stóp Kopca Kraka. Podczas II wojny światowej funkcjonował tutaj karny obóz pracy dla Polaków. Dziś o tragicznej historii tego miejsca przypominają przede wszystkim ruiny metalowych konstrukcji kompleksu i cmentarz rozstrzelanych więźniów. W dawnym kamieniołomie znajdują się również… pozostałości scenografii z kręconego tu filmu „Lista Schindlera” (m.in. droga z macew, czyli żydowskich płyt nagrobnych). Niestety, miejsce to od lat jest pozostawione same sobie. Nic więc dziwnego, że dawny kamieniołom stał się rezerwatem dla dzikich okazów fauny i flory – można tu zobaczyć wiele gatunków ptaków, gadów, płazów czy ważek i motyli oraz ciekawą roślinność.
  • Nowa Huta – dawniej było to odrębne miasteczko zbudowane dla pracowników pobliskiej huty, dziś jest jedną z dzielnic Krakowa. Przez wiele lat Nowa Huta uchodziła za niebezpieczną z powodu częstych rozbojów i porachunków między kibicami drużyn piłkarskich. Dziś coraz więcej osób odkrywa jednak jej nietuzinkowy urok. Coś dla siebie znajdą zwłaszcza miłośnicy socrealizmu – budynek Kombinatu to bowiem prawdziwa architektoniczna perełka. Warto przespacerować się również po okolicach Placu Centralnego i odwiedzić Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie znajduje się imponująca wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego.
  • Kolorowe Schody – znajdują się przy ulicy Tatrzańskiej, w dzielnicy Podgórze (między ulicami plac Lasoty i Andrzeja Potebni). 55 schodków pomalowano na różne wyraziste kolory i pokryto inspirującymi cytatami. Tworzą oryginalną, barwną i skłaniającą do refleksji mozaikę, wyraźnie odcinającą się na tle pobliskich szarych zabudowań.
  • MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie to must have dla wielbicieli sztuki. To nowoczesne muzeum postawiło sobie za cel zniesienie uprzedzeń wobec sztuki najnowszej. Można więc zakładać, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – również osoby, które najczęściej wybierają inne rozrywki.

Kraków – apartamenty dla poszukiwaczy ciszy i spokoju

Noclegi w Krakowie można znaleźć niemal na każdym kroku. Poza luksusowymi hotelami i nieco tańszymi hostelami warto zwrócić uwagę również na apartamenty Kraków. Taka forma noclegu zapewnia bowiem dużą dozę swobody, co na pewno spodoba się poszukiwaczom spokoju poza najbardziej uczęszczanymi turystycznymi atrakcjami.