Zrelaksuj się dzięki tym pomocnym wskazówkom, jak radzić sobie z astmą

Biznes

Rozpoznanie astmy może mieć wpływ na wszystkie obszary Twojego życia, niezależnie od tego, czy niedawno zdiagnozowano u Ciebie chorobę, czy może jesteś opiekunem astmatyka.

W połączeniu z informacjami i instrukcjami udzielonymi przez licencjonowanego pracownika służby zdrowia, te porady i wskazówki mogą być pierwszym krokiem do złagodzenia objawów astmy.Możesz pomyśleć, że korzystanie z wentylatora pomoże ci lepiej oddychać. Jeśli nie odkurzysz prawidłowo domu, użycie wentylatora spowoduje, że powietrze będzie przenosić cząsteczki kurzu. Może to spowodować trudności w oddychaniu. Zawsze powinieneś odkurzyć swój dom przed użyciem wentylatora.Aby utrzymać astmę pod kontrolą, należy stosować wyłącznie leki przeciwbólowe nie zawierające aspiryny. Zarówno aspiryna, jak i niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i aleve, mogą z czasem podrażniać płuca i pogarszać skutki astmy. Tylenol nie ma negatywnego wpływu na użytkowników astmy i może być przyjmowany regularnie bez problemu.Inhibitory leukotrienów mogą być pomocne w przypadku astmy. Inhibitory leukotrienów stosuje się w celu zapobiegania tzw. leukotrienom. Leukotrieny przyczyniają się do powstawania obrzęków i stanów zapalnych w płucach i mogą wywołać atak astmy. Przyjmowanie inhibitora blokuje receptory, z którymi normalnie oddziałują leukotrieny, i pozostawia gardło mniej podatne na stany zapalne i podatne na ataki.Przestań robić to, co robisz, gdy czujesz, że zbliża się atak astmy. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz lub obsługujesz ciężkie maszyny. Wyjaśnij ludziom wokół siebie, co się dzieje, ponieważ mogą być nadmiernie podekscytowani, co w zamian może cię jeszcze bardziej stresować.Chroń się przed zapaleniem płuc i oskrzeli, jeśli masz astmę. Te choroby są związane z twoimi płucami i powodują trudności w oddychaniu. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Tak źle, jak jest to dla zwykłej, zdrowej osoby, jest jeszcze gorsze dla pacjenta z astmą, ponieważ czynność płuc jest już słaba.Jeśli jesteś pacjentem z astmą, upewnij się, że pijesz wodę, która została przefiltrowana.

Niefiltrowana woda może zawierać alergeny, które mogą wywołać ciężki atak astmy lub zaostrzyć objawy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz rozważyć tylko wodę pitną pochodzącą z butelki.Jeśli cierpisz na astmę, możesz użyć poduszki, która nie zawiera piór. Ludzie często są uczuleni na te naturalne produkty, które mogą wpływać na oddychanie i wywoływać objawy astmy. Twoja druga pościel, taka jak prześcieradła, koce i kołdry, również powinna być hipoalergiczna.Jeśli wykonujesz ciężkie, forsowne ćwiczenia, szczególnie w zimną i suchą pogodę, może to spowodować pogorszenie astmy lub zachorowanie. Unikaj forsownych ćwiczeń. Zamiast tego skup się na ćwiczeniach dalekiego zasięgu, które wymagają mniej wysiłku. Jeśli mieszkasz w zimnym lub suchym środowisku, upewnij się, że ćwiczysz w pomieszczeniu, w którym temperatura i wilgotność są kontrolowane.Artykuły gospodarstwa domowego, które mogą przyczyniać się do rozwoju astmy, występują w wielu różnych i pozornie niewinnych formach. Na przykład perfumy i odświeżacze powietrza mogą działać jako czynniki drażniące, które nasilają problemy z astmą. Ogólnie rzecz biorąc, należy uważać na wszystko, co wydziela zapach, niezależnie od tego, jak przyjemny jest zapach. Staraj się, aby powietrze w domu było świeże, poprawiając cyrkulację powietrza, zamiast używać środków chemicznych do zmiany zapachu.Jeśli zauważyłeś nasilenie objawów astmy w połączeniu z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak przyrost masy ciała lub wypadanie włosów, poproś lekarza o sprawdzenie funkcji tarczycy. Twoja tarczyca kontroluje metabolizm i wpływa na większość części ciała. Wykazano, że słabe funkcje tarczycy zaostrzają objawy astmy.Teraz, gdy zapoznałeś się już z podstawowymi zasadami i ukrytymi sposobami radzenia sobie z tą chorobą układu oddechowego, możesz być na dobrej drodze do złagodzenia kluczowych objawów astmy, zwłaszcza duszności. Możesz także wykorzystać swoją nowo odkrytą wiedzę, aby zidentyfikować główne czynniki wywołujące astmę.