W klinikach urody znajdziesz wiele rodzajów masaży

Zdrowie

Jeśli ostatnio nie masz dla ciebie czasu i jesteś zestresowana wieloma obowiązkami, profesjonalny masaż to idealny sposób na odstresowanie i odpoczynek od codzienności. Wszyscy wiemy, jak skutecznie masaż pomaga rozluźnić mięśnie.

Ale zmniejsza również poziom kortyzolu, hormonu stresu, który może prowadzić do przyrostu masy ciała, trudności ze snem, a nawet bólów głowy. Masaż rozluźnia mięśnie, pomaga zapobiegać skurczom, które mogą zwiększać poziom bólu w uszkodzonych tkankach. Profesjonalny masaż może również pomóc ciału uwolnić endorfiny, hormony szczęścia, które działają jako naturalne środki przeciwbólowe. Regularne sesje profesjonalnie przeprowadzonych masaży mogą z czasem pomóc obniżyć poziom ciśnienia krwi, ponieważ ciało się rozluźnia i łagodzi niepokój, napięcie i stres. Masaże wyszczuplające mogą pomóc poprawić krążenie krwi w mięśniach i innych tkankach, a także poprawić krążenie limfy, co pomaga wydalić toksyny i nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki czemu twoja sylwetka nabierze smukłego kształtu. Gdy ciało się rozluźnia, sen poprawia się, hormony stresu są usuwane, a następnie organizm jest w stanie lepiej walczyć z infekcjami i bakteriami. Istnieją również różne rodzaje masaży w zależności od potrzeb. Ich czas trwania waha się w zależności od tego, która część ciała ma być masowana.

Głęboki masaż tkanek służy do zmniejszenia napięcia mięśniowego, zmniejszenia bólu i zwiększenia krążenia. Środki wspomagające masaż, takie jak gorące ręczniki, aromaterapia, gorące kamienie i olejki eteryczne są stosowane w niektórych technikach masażu w celu zwiększenia jego efektów terapeutycznych. Podczas pośpiechu w życiu codziennym łatwo zapomnieć o sobie. Nie zapominaj, że życie to nie tylko praca i obowiązki, więc poświęć trochę czasu na relaks i wybierz się na masaż mokotów. Pamiętaj również, że korzyści płynące z masażu zwiększają się, gdy wykonuje się go regularnie, a korzyści dla twojego ciała są ogromne. W połączeniu z masażem całego ciała gładko rozgrzane kamienie mają działanie uspokajające, które może łagodzić przewlekły ból, zmniejszać stres i sprzyjać głębokiej relaksacji.