Odzież wojskowa i materiały zmieniły się na przestrzeni lat

Biznes

Jeśli chodzi o ubrania wojskowe, większość uwagi skupia się na elementach projektu lub na tym, jak wygląd munduru pomaga żołnierzom wtapiać się w różne środowiska.

Warta rozważenia jest również tkanina wykorzystywana do produkcji mundurów kamuflażowych. Zwłaszcza mundury bojowe mają specyficzne potrzeby funkcjonalne, aby dopasować się do działań żołnierzy, a także środowisk, w których działają.

Odzież wojskowa i materiały zmieniły się na przestrzeni lat

W sklepie online możesz zakupić wojskowe ubrania

Materiały w formie kamuflażu wykorzystywane w mundurach wojskowych powstały dla ochrony żołnierzy i zapewnienia im strategicznej przewagi nad wrogiem. Na początku używano brązowych mundurów khaki latem, a zimą mundurów w zielono-brązowym kolorze, co pomagało chronić żołnierzy przed wypatrzeniem z powietrza. Doskonale wtapiając się w otaczające środowisko, nowoczesne mundury kamuflażowe nadal mogą pomóc armiom wygrywać bitwy w dobie zwiadu powietrznego i potężnej broni. Umundurowanie o niskiej widoczności jest niezbędne, aby uniknąć wykrycia przez samoloty zwiadowcze i snajperów. Ponieważ kamuflaż stał się podstawą umundurowania, styl ten był również używany na sprzęcie, jak samoloty, czołgi, pojazdy transportowe oraz w materiałach pokryciowych.

Obecnie ubrania wojskowe szyje się z materiałów i tkanin syntetycznych połączonych z bawełną. Problemem jest to, że czyste syntetyki są zbyt gorące, a także błyszczące i odbijają światło podczerwone, które są używane jako kamuflaż. Bardziej efektywnym rozwiązaniem było połączenie bawełny i włókien syntetycznych, dzięki czemu tkanina jest mocniejsza bez zwiększania wagi. Mieszanki nylonu i bawełny stały się coraz bardziej powszechne w koszulkach i ubraniach wojskowych. Tego typu koszulki w stylu militarnym są wytrzymałe, lekkie, przewiewne, zapewniają odpowiedni zakres ruchu i komfort podczas użytkowania w różnych temperaturach.

Dzianinowa tkanina poliestrowa, z które wykonane są wojskowe ubrania, zapewnia zwiększoną wytrzymałość na rozciąganie, co oznacza, że jest trudna do rozerwania i ma odpowiedni zakres elastyczności, który nie obciera i nie krępuje ruchów.