Jak wygląda procedura przyznawania kredytów?

Finanse

Kiedy planujemy pożyczyć pieniądze, warto się zastanowić, jaki kredyt jest nam potrzebny.

Jeśli w grę wchodzi niewielka suma na bieżące potrzeby warto rozważyć kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Jest to o tyle korzystne, że do niewielkiej kwoty nie potrzebujemy specjalnych zaświadczeń o zarobkach tylko wiarygodność że spłacimy zaciągnięte zobowiązanie. Banki obecnie mają bardzo imponującą liczbę ofert niezwykle korzystnych dla przeciętnego Kowalskiego. Jednym z takich kredytów jest kredyt konsumpcyjny. W zależności od wysokości kredytu w grę wchodzi mniej lub bardziej skomplikowana procedura przyznawania kredytu. Jeśli chcemy pożyczyć od kilkuset do dwóch tysięcy złotych, niektóre, choć nie wszystkie banki oferują kredyty bez zaświadczeń. Natomiast jeśli jest to kredyt powyżej dwóch tysięcy złotych zaczynają bardziej skomplikowane procedury. Mianowicie, należy udokumentować każdy dochód. Jak wygląda procedura przyznawania kredytów?

Niekoniecznie tylko umowa o pracę, ponieważ coraz częściej banki uwzględniają również umowy zlecenia oraz umowy o dzieło.

Jest to bardziej korzystne ponieważ wiele osób wyższe zarobki ma z pracy dorywczej, której często nie uwzględniają banki przy kredytach takich jak inwestycyjne czy hipoteczne. Żaden bank jednak nie uwzględni pracy „na czarno” między innymi ponieważ nie jest niczym udokumentowana. W takim przypadku bank musiałby oprzeć się wyłącznie na słowie klienta a to za mało, żeby uniknąć kłopotów. Kolejnym oczywistym powodem jest to, że jest to „praca na czarno” czyli ogólnie mówiąc nielegalna. Mimo coraz większych możliwości udzielania kredytów, nie możemy zapomnieć z naszej strony o ostrożności. Wszyscy wiedzą że banki dbają o swoje interesy jednak klient również nie powinien zapominać o swoich. Z tego też powodu należy przede wszystkim dokładnie wypytać o wszystko pracownika. Nie zwalnia nas to oczywiście z obowiązku przeczytania i to ze zrozumieniem umowy kredytowej. Przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy kredytowej warto z pewnością sprawdzić ranking kredytów gotówkowych. W internecie będziemy mogli znaleźć wiele stron, które oferują możliwość porównania aktualnych ofert różnych banków.