Dzielnica biznesowa – praca we Wrocławiu

Biznes

Pomimo tego, że oficjalnie Wrocław nie ma jeszcze takiej dzielnicy, w środowisku biznesowym przyjęło się, że jest pewna część miasta, która określana jest mianem dzielnicy biznesowej. Ciągnie się ona wzdłuż ulicy Strzegomskiej, Robotniczej i Legnickiej. Pracę we Wrocławiu, w dzielnicy biznesowej znajdą zarówno inżynierowie, pracownicy fizyczni, biurowi, ale także programiści i specjaliści IT.

 

Miejsce na dobry start – praca we Wrocławiu

Na tym obszarze Wrocławia swoje siedziby wybudowały takie giganty technologiczne jak Nokia, IMB, PGS, ale także inni pracodawcy jak Bombardier, Centrozłom, Hasta czy Credit Agricole. Dzielnica ta stanowi oś między Dworcem Głównym, Lotniskiem, a rozcięta jest przez obwodnicę miejską i autostradową. Łatwo dojechać do niej ze wszystkich części miasta i województwa. Sporo znajdziemy ofert pracy we Wrocławiu, które proponują firmy mające tam swoją siedzibę. Wystarczy zajrzeć na GoWork (https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l) i znajdziemy coś z każdej kategorii.

Praca we wrocławskich organizacjach biznesu

Środowisko biznesowe i technologiczne skupia się także silnie wokół organizacji i spółek, które oferują powierzchnie biurowe i przemysłowe dla nowych firm. Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławski Park Przemysłowy czy Wrocławski Park Biznesu na terenie całego miasta oferują powierzchnię pod rozwój nowych technologii i biznesów. Wrocławskie uczelnie wyższe współpracują z nimi, przygotowują studentów pod pracę w ich szeregach, ale także oferują praktyki i staże na dobry start. Praca we Wrocławiu stoi dla nich otworem nie tylko po zakończeniu studiów, ale nawet w trakcie ich trwania.