Wizyta u ginekologa dla wielu, jeszcze, kobiet jest sprawą wstydliwą. Niewiele jeszcze z nich zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest w takim przypadku profilaktyka, w tym regularne badania.
Uświadomienie tego faktu nie jest proste, tym bardziej młodym kobietom, które jeszcze nie miały do czynienia z tego typu lekarzem. Jednak przekonanie do tego sprawi, że więcej kobiet będzie w stanie wykryć nieprawidłowości kobiece i im zaradzić. Na zniechęcenie do regularnych wizyt w gabinecie ginekologicznym może również mieć wpływ opinia na temat specjalisty, czy też czas oczekiwania na wizytę. Czy można temu zaradzić?
Najlepszym rozwiązaniem w przypadkach, kiedy chcemy po raz pierwszy czy wtóry udać się do lekarza ginekologa będą z pewnością planowanie takich wizyt u sprawdzonych, dobrych lekarzy. Bez względu na to, czy jest to pierwsza wizyta, czy któraś z kolei, dobry specjalista to podstawa. Biorąc pod uwagę, że mamy już takiego specjalistę, warto pamiętać o tym, że zgłaszamy się na wizyty w gabinecie nie tylko w sytuacjach naprawdę kryzysowych. Jest to bardzo podobna sytuacja, jak z lekarzem rodzinnym, który zlecana nam profilaktyczne badania krwi, moczu co pół roku czy rok.
Długie terminy wizyt u ginekologów
Długie terminy wizyt u lekarzy ginekologów z pewnością nie wpływają pozytywnie na ilość kobiet je odwiedzających regularnie. Bardzo często wpływ na to ma również to, że dany specjalista nie należy do grupy wybitnych specjalistów i trudno przekonać się do tego, żeby do niego pójść. Dobrym na to rozwiązaniem są specjaliści przyjmujący prywatnie, którzy otaczają profesjonalnie opieką kobiety i pomagają im w wielu schorzeniach, dolegliwościach czy stanach.
Wizyty prywatne a NFZ
Niestety w Polsce bardzo często jest tak, że naprawdę dobrzy specjaliści nie przyjmują na NFZ i decydujemy się na wizyty prywatne wizyta u ginekologa. Dla naszego zdrowia i tak jest to mimo to rozwiązanie godne polecenia. Przede wszystkim ze względu na wiedzę takich lekarzy i poważne, indywidualne podejście do każdej pacjentki. Szczególnie w trudniejszych przypadkach tj. zagrożona ciąża, wykryty nowotwór, czy pierwsza wizyta w gabinecie ginekologicznym.