Systemy operacyjne dla przedsiębiorstw

Biznes

Każdy komputer powinien pracować pod nadzorem określonego systemu operacyjnego, na rynku znajdziemy wiele różnych systemów, mogą być to przykładowo darmowe systemy oparte na rozwiązanie w typu Linux.

Oczywiście są one dedykowane raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników, jeżeli prowadzimy firmę, i chcemy wykorzystywać standardowe oprogramowanie, wówczas warto zakupić systemy Microsoft Windows. Obecnie najczęściej wybierane są systemy Windows 10, oczywiście posiadają one różne wersje. Dlatego musimy zwrócić uwagę aby był to system operacyjny dedykowany dla firmy. W tym przypadku powinniśmy sprawdzić oznaczenie na pudełku, możemy znaleźć przykładowo systemy dla użytkowników domowych, będą one oznaczone jako Home, w przypadku firm interesują nas wersje Pro, Enterprise oraz Workstation. Oczywiście w tym przypadku możemy zakupić najczęściej oprogramowanie z wieczystym okresem licencjonowania. Systemy operacyjne dla przedsiębiorstw

Obecnie kupujemy wersje cyfrowe, kiedyś najpopularniejsze były wersje przykładowo na płycie, tak zwane wersje pudełkowe.

Obecnie ściągamy pliki instalacyjne z serwera firmy Microsoft, które uwierzytelnimy zakupionym kodem. Oczywiście na tego rodzaju oprogramowanie otrzymujemy fakturę VAT. Dzięki czemu możemy je odliczyć od podatku, warto w tym przypadku zwrócić uwagę na rodzaj licencjonowania, możemy bowiem zakupić także systemu Windows wraz ze sprzętem. Bardzo dobrym przykładem może być tutaj laptop z Windowsem 10 w wersji OEM. Oznacza to że system może być wykorzystywany tylko na urządzeniu na którym znajduje się odpowiednia naklejka. Oczywiście sam system operacyjny to nie wszystko, możemy potrzebować różnego rodzaju pakietów biurowych, arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu, programów do prezentacji, wówczas powinniśmy zakupić pakiet Microsoft Office, w zależności od ilości komputerów w naszej firmie powinniśmy wybrać wersję na odpowiednią ilość stanowisk. Oczywiście tego rodzaju oprogramowanie możemy zakupić w sklepie internetowym, warto wejść na stronę https://teamnet-software.pl/kategoria/systemy-operacyjne/, Znajdziemy tam nie tylko system operacyjny, ale także wszystkie programy które będą potrzebne nam do sprawnego prowadzenia naszej firmy.