Suplement African Mango – skuteczna walka z otyłością

Zdrowie

Otyłość jest jednym z największych wyzwań żywieniowych współczesnego świata i teraz wkrada się również do rozwijającego się świata dzięki eksportowi naszych nawyków żywieniowych.

Ale może możemy sprowadzić broń z innej kultury, aby pomóc nam w walce z nadwagą. Ta broń jest ekstraktem z nasion Irvingia gabonensis, zachodnioafrykańskiego owocu o wspólnej nazwie afrykańskie mango. Czy ten ekstrakt zostanie przyjęty przez społeczność naukową jako skuteczny sposób na kontrolowanie masy ciała, czy trafi na stos śmieci leków odchudzających i suplementów diety, które nie spełniły oczekiwań konsumentów po początkowej popularności. W tym momencie możemy jedynie powiedzieć, że w oparciu o intrygujące badanie przeprowadzone w Kamerunie, dalsze dochodzenie jest uzasadnione. To, co zrodziło pomysł, że african mango powinno być powiązane z kontrolą wagi, nie jest jasne, ale prawdopodobnie było to połączenie poszukiwania nowych rynków i odkrycia, że nasiona mają wysoką zawartość rozpuszczalnego błonnika. Istnieją dowody na to, że rozpuszczalny błonnik opóźnia opróżnianie żołądka, co z kolei zmniejsza apetyt. Ponadto wiadomo, że przyjmowanie rozpuszczalnego błonnika obniża poziom cholesterolu we krwi, a także zmniejsza poziom cukru we krwi po posiłku, co jest przydatne, jeśli chodzi o kontrolowanie cukrzycy. Badanie z podwójnie ślepą próbą, obejmujące 40 osób w 2005 roku, wykazało znaczną utratę masy ciała o około 4 kg przy 3 gramach ekstraktu przyjmowanego codziennie. Nastąpił również spadek poziomu cholesterolu i trójglicerydów, a także pomiarów talii i bioder. W późniejszym badaniu w 2009 r. 102 ochotników zostało losowo podzielonych na dwie grupy, przy czym grupa eksperymentalna połykała kapsułkę zawierającą 150 mg wyciągu z afrykańskiego mango na godzinę przed obiadem i kolacją. Utrata masy ciała po dziesięciu tygodniach, z jedną dziesiątą tyle wyciągu, wynosiła około 13 kg, znacznie więcej niż w pierwotnym badaniu, podobnie jak zmniejszenie wielkości talii o 16 cm.

Ciekawe. Nastąpił także zdumiewający spadek całkowitego cholesterolu o 40% i glukozy we krwi o 19%. Są to niesamowite i zaskakujące liczby w porównaniu z tym, co zaobserwowano w innych schematach odchudzania. Jak naukowcy wyjaśniają te oszałamiające wyniki? Odwołując się do zmian niektórych poziomów hormonów, które mierzyli. Leptyna spada, a adinopektyna rośnie, oba efekty wiążą się z utratą masy ciała. W skrócie ekstrakt z afrykańskiego mango poprawia metabolizm i pomaga pacjentowi schudnąć w szybki i skuteczny sposób. Zmniejszony metabolizm oznacza mniejsze zużycie tłuszczów, co z kolei spowalnia proces odchudzania. Z drugiej strony, jeśli zwiększa się metabolizm, dodatkowe tłuszcze gromadzące się w ciele zostają wyeliminowane. Krytycy Irvingia gabonensis twierdzą, że podobnie jak wiele innych suplementów diety jest to oszustwo. Jednak badania naukowe potwierdzające jego korzyści w odchudzaniu. Przyjmowanie suplementu diety zawierającego ekstrakt z african mango slim jest pomocne dla osób, które naprawdę chcą pozbyć się dodatkowej wagi, ale nie mogą tego zrobić tylko dlatego, że nie mogą dłużej trzymać się z dala od niezdrowego jedzenia.