Przedszkole to coś więcej niż tylko zabawa

Blog

Dzieci, które nie mają dostępu do korzyści płynących z uczęszczania do przedszkola, mogą rozpocząć naukę w szkole w znacznie gorszej sytuacji zarówno pod względem umiejętności akademickich, jak i społecznych oraz emocjonalnych.

W przypadku niektórych dzieci rozpoczynanie szkoły od razu bez edukacji przedszkolnej może je zmusić ciągłego nadrabiania zaległości w nauce przez wiele lat.

Przedszkole to coś więcej niż tylko zabawa

W przedszkolach dzieci zdobywają cenne umiejętności

Korzyści płynące z uczęszczania do przedszkola wykraczają daleko poza dawanie dzieciom szansy na zabawę z rówieśnikami przez cały dzień. Wszystkie te korzyści są zasługą wspierających, doświadczonych nauczycieli przedszkolnych, którzy każdego dnia prowadzą zajęcia w klasach wczesnego nauczania. Dzieje się tak, ponieważ przedszkole jest uważane za środowisko odpowiednie do wczesnej edukacji dzieci, w którym uczniowie uczą się słownictwa i umiejętności językowych w rozmowach i podczas zajęć. W ten sam sposób dzieci w wieku przedszkolnym zdobędą podstawy matematyki. Dzieci w wieku przedszkolnym często grają w dopasowywanie, sortowanie i liczenie gier, które pomagają im zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne.

Ponieważ większość przedszkoli opiera się na zabawie, dzieci mają okazję dowiedzieć się, jak produktywnie używać swoich ciał i zmysłów, czy to w klasie, czy na świeżym powietrzu na placu zabaw. Na przykład w przedszkolu twoje dziecko może nauczyć się nawlekać koraliki lub ciąć nożyczkami, co może pomóc rozwinąć umiejętności motoryczne. Z drugiej strony czas na zabawę fizyczną rozwija i wzmacnia motorykę dużą, dodatkowo aktywność fizyczna zarówno poprawia ogólny stan zdrowia fizycznego, jak i spala nadmiar energii przedszkolaka.

Prywatne przedszkole, do którego możesz zapisać swoje dziecko, znajdziesz online na stronie https://przedszkoleniebo.pl/. Jest to placówka przyjazna dzieciom i przyjmuje uczniów w wieku od trzech do sześciu lat. Podstawa uczenia się pomaga uczniom rozwijać się społecznie i akademicko, jednocześnie tworząc zamiłowanie do nauki, które jest stale budowane, gdy dzieci idą do przedszkola, a później do szkoły.