Pęknięte naczynia krwionośne, pajączki na nogach lub twarzy, są często problemem estetycznym.
Zastosowanie odpowiedniej energii i długości fali lasera pozwala na ścisłe zamknięcie naczyń krwionośnych bez uszkadzania otaczającej skóry. Laser najgłębiej wnika w wiązkę naczynek, co pozwala na zniszczenie ukrytych głęboko pod skórą naczyń, przez co stają się one niewidoczne. Dzięki jednorodnej penetracji laser ma szerokie spektrum zastosowania i zmniejsza ryzyko uszkodzenia tkanek.
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek
Zabieg zamykający rozszerzone naczynka to bezpieczny i szybki sposób na rozwiązanie problemu z widocznymi pajączkami na nogach czy twarzy. Dzięki laserom możemy wykonać szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii. Laser generuje intensywny promień światła, dzięki czemu możliwa jest ingerencja w żywą tkankę. Światło docierające do wnętrza naczynia jest pochłaniane przez barwnik znajdujący się w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła woda odparowuje z tkanki. Wewnątrz pozostają tylko suche elementy naczynia, są to ściany, które zapadają się i zostają wchłonięte, w wyniku czego znikają.
Zabieg nie jest inwazyjny i nie niesie ze sobą ryzyka powikłań i infekcji. Można wykonać laserowe zamykanie naczynek o każdej porze roku. Usunięcie naczynia krwionośnego nie może być wykonane przy powierzchownych chorobach żył głębokich lub po zakończeniu ich leczenia. Zabieg polega na tym, że energia fali laserowej jest selektywnie pochłaniana przez hemoglobinę. Wynikiem tego procesu jest krzepnięcie krwi, które powoduje zniszczenie komórki. Podczas zabiegu można mieć uczucie ciepła i ukłucia, ale zabieg powinien być bezbolesny.
Zabieg laserowe zamykanie naczynek to również dobry sposób na pozbycie się bardzo małych żyłek, z którymi nie poradzi sobie skleroterapia. Czasami konieczne jest kilkakrotne powtórzenie procedury dla wymiernych rezultatów. Naczynia krwionośne na kończynach można usunąć w czasie od 1 do 4 zabiegów, a na twarzy do 3 zabiegów. Okres zaniku naczynek może trwać nawet kilka miesięcy.