Deska SUP dmuchana – jaką wybrać?

Handel Rozrywka

Zagłębiając się w tajniki tego fascynującego sportu, jakim bez wątpienia jest pływanie na desce SUP, natrafiłeś z pewnością na różne bardziej lub mniej znane marki. Aztron, Pelican, Key West – brzmi znajomo? Moją uwagę zwrócił model wyprodukowany przez ostatniego wytwórcę – Key West. Dlaczego?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z SUPami

W celu zachowania jakiegokolwiek porządku, wyjaśnijmy sobie na początku czym jest deska SUP dmuchana oraz czym różni się od tradycyjnej, twardej deski. Otóż modele pneumatyczne (dmuchane) spełniają tę samą rolę, co ich klasyczne odpowiedniki – służą rekreacyjnemu spędzaniu czasu nad wodą w pojedynkę bądź z rodziną (zostawimy na dzisiaj temat sportowego, profesjonalnego aspektu). Niezaprzeczalnym minusem twardego SUPa jest fakt, iż jest ona bardziej podatna na uszkodzenia oraz może sprawiać większe problemy przy ewentualnym transporcie i przechowywaniu, jednak wśród paddlerów utarło się przekonanie, że tego typu deska oferuje lepsze osiągi oraz jest bardziej stabilna na falach. Prawda jest taka, że modele pneumatyczne są na bieżąco udoskonalane i odpowiednio nadmuchane oraz użytkowane mogą dorównać pod każdym względem klasycznym (twardym) wersjom. Łatwość przewożenia oraz przechowywania to największe plusy desek dmuchanych – bez problemu zmieszczą się w plecaku.

Wszechstronne rozwiązanie – deska SUP dmuchana “Namaste”

Wspomniany wyżej model “Namaste” został wyprodukowany przez markę Key West. Dlaczego mnie zainteresował? Dlatego, że może pełnić rolę nie tylko typowej deski SUP, ale również sprawdzi się jako kajak! Jak to możliwe? Producent wyposażył ją w możliwość zamontowania siedzenia z oparciem oraz zawieszenia siatki pokładowej. Brzmi świetnie, prawda? Można powiedzieć, że to takie “dwa w jednym” – któż z nas nie lubi takich rozwiązań? Skoro już zostało wyjaśnione, na czym polega fenomen “Namaste”, przyjrzyjmy się tej desce z bliska. Pozwala na uzyskanie dobrego ślizgu i komfortu pływania. Na dziobie znajduje się aż 6 uchwytów, dzięki którym możesz przypiąć gumową linkę do zamocowania bagażu. Posiada specjalny uchwyt, który umożliwia szybki i łatwy transport deski nad wodę. Cóż więcej potrzeba?

“Namaste” i wszystkie niezbędne akcesoria

Ta deska SUP dmuchana wraz ze wszelkim niezbędnym ekwipunkiem jest dostępna na stonie gosup.pl. Potrzebujesz pompki? Specjalistycznej odzieży? A może wodoszczelnej torby, plecaka bądź etui? To wszystko – oraz wiele innych gadżetów powiązanych ze sportami wodnymi – znajdziesz tam w bardzo korzystnych cenach. Szybka dostawa oraz świetny kontakt z klientem to dodatkowe atuty tego sklepu internetowego. Zajrzyj – to nic nie kosztuje.