Czy plecaki wolno prać w pralce?

Blog

Zachowanie nienagannej czystości plecaków ze skóry to częste wyzwanie. Plecaki do szkoły, plecaczki damskie i męskie są narażone na różnego typu zabrudzenia. Nieprawidłowy sposób ich usuwania może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni plecaka. Troszcząc się o zachowanie piękna i funkcjonalności plecaków naszych Czytelników stworzyliśmy poniższy poradnik. Czytając artykuł dowiesz się, w jaki sposób usuwać najczęściej pojawiające się zabrudzenia na powierzchni plecaka. Podpowiadamy również, jak troszczyć się o jego trwałość na co dzień. W końcu solidny plecak skórzany to plecak na lata.

Usuwanie najczęściej pojawiających się zabrudzeń, a plecaki skórzane

PLAMY Z ATRAMENTU

Jedną z często pojawiających się plam, którą może zostać niespodziewanie zabrudzony plecak do szkoły to plama z atramentu. Żaden inny plecak tak jak plecak młodzieżowy szkolny nie jest tak narażony na jej wystąpienie. Noszone w plecaku szkolnym długopisy i pióra mogą niespodziewanie pęknąć. Wystarczy doza nieuwagi nastolatka, a plecak młodzieżowy w sekundę zostaje pokryty plamą z atramentu. Czy taki skórzany plecak szkolny jest do odratowania? Okazuje się, że plecaki szkolne ratowano już z tego typu opresji nie raz i nie dwa. Jaki jest najlepszy sposób? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by nie odwlekać momentu usuwania plamy z plecaka w nieskończoność. Plecaki szkolne poplamione atramentem należy natychmiast oczyścić. Najlepszą metodą jest tutaj użycie szmatki, która wcześniej zostanie zwilżona sokiem z cytryny. Bardzo dobrym środkiem, który pomoże zlikwidować atrament i odratuje plecaki do szkoły jest także kwasek cytrynowy. Przy tej czynności koniecznie trzeba uważać na to, aby szmatka była często zmieniana. Używanie zabrudzonej szmatki, na której osadza się ściągany atrament może powodować roztarcie plamy. W ten sposób plecaki młodzieżowe nadal pozostaną zabrudzone. Wymieniając szmatkę podczas czyszczenia plecaka masz gwarancję, że plama całkowicie zostanie zlikwidowana i nie zostanie po niej żaden ślad. Przemywając powierzchnie skórzanego plecaka wodą po użyciu soku z cytryny lub kwasku cytrynowego zapewni nienaganny wygląd plecaka i usunie cytrynową woń. Zdarza się, że plecaki szkolne młodzieżowe trzeba w ten sposób czyścić kilka razy, aż osiągnie się pożądany efekt czystości. Po dokładnym zlikwidowaniu plamy plecak skórzany trzeba przetrzeć pastą i dobrze wypolerować. Dzięki szybkiej reakcji plecaki młodzieżowe będą służyły swoim właścicielom i właścicielkom znacznie dłużej. W końcu solidny, skórzany plecak to inwestycja na wiele lat edukacji.

PLAMY Z TŁUSZCZU

Kolejnym rodzajem bardzo często pojawiających się plam na powierzchni plecaka są plamy z tłuszczu. Szczególnie narażone na ich powstanie są nie tylko plecaki do szkoły, ale także plecaki turystyczne. Nosząc ze sobą plecak na wycieczkę i jedząc pyszne kanapki po drodze możesz niespodziewanie ubrudzić swój plecak turystyczny masłem bądź margaryną. Zabrudzenia często występują też przy organizacji ogniska. Znajdujący się w pobliżu kiełbasek plecak na wycieczki może nieopatrznie zostać zabrudzony. Sposób likwidacji plam zależy głównie od tego czy były to plamy z tłuszczu gorącego, czy zimnego. W przypadku zimnego oleju usuwamy go za pomocą wilgotnej szmatki w możliwie jak najszybszym czasie. Radując plecak turystyczny należy użyć płynu do naczyń. Jest to środek, który świetnie radzi sobie z tłustymi plamami. Pomoże on uratować każdy plecak sportowy, turystyczny, damski lub męski. Znacznie bardziej zaawansowanego detergentu będziemy potrzebować w przypadku, gdy plama powstała z gorącego oleju. Tutaj niezbędne są silne środki czyszczące, których także należy użyć w jak najszybszym czasie.

PLAMY Z BŁOTA I TRAWY

Męskie plecaki, jak i damskie plecaczki często brudzą się od kontaktu z błotem lub trawą. To kolejny rodzaj plam, którym warto się przyjrzeć dbając o wygląd plecaka ze skóry naturalnej. Nie warto ich pozostawiać na jego powierzchni. Trawa potrafi bardzo mocno wgryźć się w materiał i mocno uszkodzić estetykę plecaka. Dlatego, gdy zauważysz że Twój plecak miejski jest zabrudzony działaj natychmiast. Pomocą są w tego typu sytuacji alkohol lub woda utleniona. Oba środki poradzą sobie z zabrudzeniem trawy, a duże i małe plecaczki odzyskają swoje piękno.

Plecak miejski nierzadko bywa pobrudzony też błotem. Szczególnie jesienią, której towarzyszy deszczowa pogoda łatwo pobrudzić plecaczek damski i plecak męski. Nikt nie chce, by jego plecak na laptopa noszony do pracy bądź modny plecaczek retro pozostawały zabłocone. Błoto, które wysycha na powierzchni plecaka zaczyna się z czasem kruszyć, co przekłada się na powstający dookoła bałagan. Zauważając plamy z błota najlepiej usunąć je za pomocą mokrej szmatki z dodatkiem mydła. Ten zabieg szybko i efektywnie pozwala pozbyć się takich zabrudzeń.

PLAMY Z KRWII

Uczestnicząc w wymagających treningach nosisz przy sobie plecak sportowy? Zdarza się, ze taki plecak jest narażany na plamy z krwi. W zasadzie zarówno męski plecak, jak i małe plecaczki damskie bez względu na to, czy są plecakami sportowymi, czy stanowią plecak na wycieczki w każdym momencie także mogą zostać zabrudzone krwią. Nigdy nie wiemy, co właściwie może na się przytrafić. Krew schodzi bardzo ciężko z każdego materiału, dlatego też w przypadku tej plamy bezcenna jest szybkość reakcji. Plecaki sportowe, jak i każde inne należy prędko poddać działaniu zimnej wody. To ona pomaga wybawić krew i lepiej jej nie pomylić z wodą ciepła, która tego typu zabrudzenia utrwala. W połączniu z mydłem lub odrobiną proszku dasz radę stawić czoła plamie z krwi.

Czy plecaki skórzane można po prostu wrzucać do pralki?

Plecaczki damskie skórzane, jak i każdy męski plecak ze skóry nie lubią się z wnętrzem pralki. Nieważne jak dobry model pralki posiadasz żaden plecak skórzany nie powinien się w niej nigdy znaleźć. Wbrew pozorom skóra to delikatny materiał, który przez pranie w prace może zostać naruszony. Dlatego zamiast skazywać swój plecak na straty skorzystaj z metod likwidowania plam przedstawionych powyżej. Gwarantujemy, że w ten sposób ocalisz swój plecak i spędzisz z nim długie lata niezależnie od plam, które was spotkają.

Sponsorem artykułu jest wiodący sklep z galanterią skórzaną i szkolnymi plecakami www.supergalanteria.pl