Zalety grzejników olejowych do ogrzewania pomieszczeń

Blog

Grzejniki olejowe mają szereg połączonych metalowych kolumn, które są przymocowane do podstawy urządzenia.

Kolumny te, zwane również lamelami, wypełnione są olejem diatermicznym, który służy jako element grzejny. Olej nie jest używany jako paliwo, więc nigdy nie będziesz musiał go uzupełniać ani wymieniać.

Zalety grzejników olejowych do ogrzewania pomieszczeń

Niedrogie w eksploatacji grzejniki olejowe

Tego typu grzejniki mają wiele zalet w porównaniu z innymi źródłami ogrzewania pomieszczeń. W przeciwieństwie do innych typów grzejników, cała pobierana moc wykorzystywana do zasilania grzejnika olejowego jest zamieniana na ciepło, jest to zatem energooszczędne rozwiązanie. Są one komfortowe i wygodne, nie wysuszają powietrza w pomieszczeniu, tak jak robią to inne systemy grzewcze. Grzejniki olejowe praktycznie nie emitują hałasu podczas pracy, również
dobrze utrzymują ciepło, ponieważ schłodzenie oleju zajmuje trochę czasu, nadal ogrzewają pomieszczenie nawet po wyłączeniu.

Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia grzewczego, bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie podczas pracy grzejnika olejowego. Nigdy nie używaj przedłużacza do podłączenia, nie zostawiaj go bez nadzoru, a ponieważ metalowy korpus może się bardzo nagrzać, trzymaj go również z dala od dzieci i zwierząt. Ciepło z cewek wypełnionych olejem nadal musi promieniować do powietrza, co ostatecznie chłodzi olej. Chociaż ciepło promieniuje powoli, pomaga utrzymać grzejnik wyłączony przez dłuższy czas, co oznacza, że nie płacisz wtedy za prąd.

Dodatkowo grzejniki olejowe można bezpiecznie zostawić na noc. Są one zaprojektowane tak, aby były bardzo bezpieczne i w przeciwieństwie do innych grzejników nie odsłaniają żadnego elementu grzejnego. Ich duża metalowa powierzchnia nie nagrzewa się zbyt mocno, grzejniki olejowe mają również dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wbudowane zegary i zabezpieczenie przed przewróceniem, które zapewniają bezpieczeństwo urządzenia, nawet jeśli są pozostawione bez opieki na noc.