Wygodna odzież robocza dla pracowników

Biznes

Odzież robocza chroni pracownika na stanowisku pracy. Musi być ona wytrzymała, i dostosowana do charakteru pracy na danym stanowisku. Będą to różnego rodzaju bluzy, spodnie, koszule robocze, ale także kaski, czy okulary ochronne.

Powinny chronić pracownika, kiedy wykonuje on potencjalnie niebezpieczną pracę. Przykładowo gogle przydadzą się kiedy będziemy pracowali w miejscu zapylonym, ale także używają ich osoby pracujące przy obrabiarkach, wyrzynarkach, piłach, wszędzie tam gdzie opiłki, odpryski, czy też po prostu pył. W tym przypadku konieczna będzie także ochrona dróg oddechowych, najlepsze będą maski z filtrem. Według przepisów pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednią odzież ochronną, jak również środki ochrony indywidualnej które mogą obejmować takie elementy, jak kaski, rękawice, środki ochrony oczu, kombinezony ochronne, obuwie ochronne, szelki bezpieczeństwa, zatyczki do uszu, oraz środki ochrony dróg oddechowych. Pracodawcy mają obowiązki dotyczące zapewnienia i pracownikom wyposażenia ochronnego w pracy. Zazwyczaj jest to odzież kierowana do osób na określonych stanowiskach lub też określonych zawodów. Przykładowo spawacz będzie potrzebował specjalnej maski, chroniącej jego twarz, jak również oczy.

Będą potrzebowali także specjalnych rękawic z mocnego materiału, który musi być niepalny, nie może także się stopić.

Osoby pracujące przy lakierowaniu pojazdów potrzebują kombinezonów, masek oraz gogli na oczy. Muszą chronić całą powierzchnię swojego ciała przed lakierem z pistoletu lakierniczego. Warto wyposażyć pracowników w ubrania robocze ceny jest rożna w zależności od rodzajów zagrożeń występujących w miejscu pracy. Najczęściej pracownicy pracują w odzież roboczej składającej się ze spodni, kurtki czy koszuli, bardzo dobrym materiałem na tego rodzaju ubrania jest drelich. Na niektórych stanowiskach pracy lepiej sprawdzą się materiały z domieszką materiałów syntetycznych, dzięki czemu materiał będzie wodo i olejoodporny.