Numer ubezpieczenia społecznego w UK

Finanse

Jeśli jedziemy do UK i chcemy legalnie pracować to, co trzeba zrobić? Oczywiście znaleźć pracę gdzie będziemy zarejestrowani. To jednak nie wszystko, bo w UK istotne będzie to czy mamy numer ubezpieczenia społecznego. Trzeba mieć taki numer żeby można było korzystać z darmowej opieki zdrowotnej.

Jeśli będziemy chcieli mieć zasiłek na dzieci albo na siebie, bo straciliśmy pracę to również ten numer jest nam potrzebny. W jaki sposób można taki numer zdobyć? Tutaj zaczynają się problemy dla wielu Polaków, bo taki numer można uzyskać tylko po kontakcie i to osobistym z urzędnikiem.

Umawiamy się na dzień i godzinę i idziemy tam ze stosownymi dokumentami. Cała procedura nie trwa długo, ale niestety trzeba będzie znać dobrze język angielski żeby sobie z tym poradzić. W takiej sytuacji wielu Polaków panikuje i nie za bardzo wiedzą jak to zrobić żeby przez to wszystko przejść.

Jakie jest rozwiązanie?

Okazuje się, że rozwiązanie wcale nie jest takie trudne, na jakie może wyglądać. Po prostu trzeba zgłosić się do firm księgowej w UK. Będzie to polski księgowy w Londynie, który zna się na tym, co robi i łatwo się z nim porozumiemy. Wtedy ktoś z takiej firmy księgowej pójdzie z nami na spotkanie i wszystko będzie można załatwić o wiele, wiele łatwiej. Warto korzystać z takiego udogodnienia, bo sami sobie pomagamy, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak szybko znaleźć firmę, która może nam pomóc. Dowiemy się przy okazji czy mamy wszystkie potrzebne dokumenty, które są wymagane podczas rejestracji numeru ubezpieczenia społecznego.

Ten numer otrzymujemy raz na całe życie, czyli nigdy więcej już nie będziemy musieli się tym przejmować i załatwiać formalności. Pomoc od księgowego jest dostępna na stronie internetowej biuro podatkowe Londyn. Wystarczy tam wejść, a znajdziemy specjalną zakładkę, z której dowiemy się, jakie są potrzebne dokumenty żeby można było przejść przez rejestracje. Można skontaktować się z nimi i oni nam będą w stanie we wszystkim pomóc. Jest to profesjonalna pomoc na najwyższym poziomie.